Latvijas budžeta uzpildes stacija Ainažos

- 3.Decembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Ir lietas, par kurām Latvijas parlamentārieši mēdz izlemt zibenīgi, tur nenākas veidot Saeimā ne atbilstošas komisijas, ne tām pakļautas apakškomisijas ar izpētes funkcijām vai bez. Tieši tā jau vairākas reizes noticis ar akcīzes nodokli alkoholam. 

Vienkārši – zemāks akcīzes nodoklis attiecīgi ļauj alkoholu pārdot par zemāku cenu, nekā tas ir kaimiņvalstīs, īpaši jau no Latvijas uz ziemeļiem. Igauņu un arī somu vīri raduši savus ikdienas iespaidus spilgtināt un arī skarbajā klimatā nedaudz ķermeni piesildīt ar zināma veida šķidrumiem, kuri – viņiem par nelaimi – pašu valstīs pieejami par augstākām cenām. Kā zināms, zivs meklē, kur dziļāks, cilvēks – kur lētāks alkohols. Tā nu Latvijas pierobežā attiecīgas alkoholisko dzērienu lieltirgotavas darbojas gan teju tūlīt starpvalstu robežai Latvijas pusē, gan vēl tuvākajās pilsētās.

GARĀM NEPABRAUKSI. Kolīdz igauņi un somi Ainažos pārbraukuši de iure Latvijas – Igaunijas robežu, tā aiz pirmā krustojuma, no kura stundas brauciens līdz Valmierai, labajā pusē divi iespaidīgi tirdzniecības centri – lielākais un šosejai tuvākais SuPer Alko un nedaudz knapākais GOALCO pārdesmit metrus dziļāk – teju vai ar magnētu velk iekšā ziemeļvalstīs nedaudz apsalušo klientu. Ar vienu mērķi – sasildīt viņus iekšķīgi ar šķidrumiem, kas Latvijā lētāki par Somijā un Igaunijā nopērkamajiem analogiem. Bizness te iet rūkdams un nes pamatīgus nodokļus Latvijas valstij.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru