Latvijas labākie ganāmpulki 2018./2019. pārraudzības gadā

- 12.Februāris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Lauksaimniecības datu centrs, kā allaž gada sākumā, ir publicējis rezultātus par 2018./2019. piena pārraudzības gadu.

Šajā pārraudzības gadā vidējais piena izslaukums valstī ir sasniedzis teju 7900 kg slieksni – 7847 kg. Tas ir palielinājies par 267 kg salīdzinājumā ar iepriekšējo pārraudzības gadu. Skatoties statistikas jaunākos datus, var secināt, ka pārraudzībā esošo govju skaits kopumā ir samazinājies aptuveni par 3,2 tūkstošiem un ganāmpulku skaits sarucis par 259. Bet, neskatoties uz to, ka ir samazinājies govju skaits, tas tiek kompensēts ar daudz augstākiem piena izslaukumiem. 

Ražīgākais trio pēc piena apjoma Produktīvāko Latvijas ganāmpulku pašā augšgalā ir atrodamas trīs izcilas zemnieku saimniecības – «Ceriņi», «Vītoliņi» un SIA «Pērles A.A.J.». Pirmo divu vietu ieguvējas ir nostiprinājušas savas pozīcijas jau vairāku gadu garumā, bet šogad trešais ražīgākais ganāmpulks «Pērles A.A.J.» produktīvāko ganāmpulku galvgalī ir jaunienācējs. Visražīgākais Latvijas piena ganāmpulks ir atrodams Rūjienas novada Jeru pagastā – zemnieku saimniecībā «Ceriņi», kur saimnieko Kļaviņu ģimene. Šajā pārraudzības gadā tur tika slauktas 355 slaucamās govis. Vidējais izslaukums bija 15602 kg piena ar piena sausnas saturu 3,50% tauku un 3,23% proteīna.

ALDIS KĻAVIŅŠ. Latvijas produktīvākā ganāmpulka saimnieks Rūjienas novada Jeru pagasta «Ceriņos». Foto no «Liesmas» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru