Latvijas Sarkanā Krusta 103. jubilejas ieskaņās

- 17.Novembris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Biedrība «Latvijas Sarkanais Krusts» (turpmāk – LSK) ir viena no lielākajām biedru un brīvprātīgo organizācijām Latvijā, kas jau kopš tās dibināšanas – 1918. gada 20. novembra – sniedz palīdzību grūtībās nonākušiem cilvēkiem.

Tās darbība aptver visu Latvijas teritoriju – katrā reģionā darbojas LSK komiteja, tādējādi nodrošinot palīdzību pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietām.

Šogad LSK svin 103 gadu jubileju – 1918. gada 20. novembrī (divas dienas pēc Latvijas Republikas proklamēšanas) Latvijā pazīstami ārsti, juristi, inženieri un sabiedriskie darbinieki parakstīja protokolu par LSK biedrības dibināšanu, kopš tā brīža tā savu darbību nav pārtraukusi. Par LSK pirmo vadītāju ievēlēja ārstu – ķirurgu Jāni Jankovski. 1922. gadā tika izveidotas LSK jaunatnes un žēlsirdīgo māsu apvienības, 1923. gada 10. janvārī Starptautiskā Sarkanā Krusta Komiteja (SSKK) uzņēma LSK nacionālo biedrību SSKSP biedrību līgā (tagad federācijā).

1940. gadā LSK vardarbīgi tika iekļauts PSRS SK/SP biedrību savienībā, pēc LR neatkarības atjaunošanas 1991. gada 26. aprīlī LSK XI kongress atjaunoja biedrības darbību, atzīstot to par 1918. gadā dibinātās LSK biedrības saistību un tiesību pārmantotāju. 1991. gada novembrī LSK nacionālā biedrība tika atjaunota Starptautiskajā Sarkanā Krusta Komitejā (SSKK) un SSKSP nacionālo biedrību Federācijā (SSKSP NBF).

SANDRA NAŠENIECE. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru