Latvju garšas vācu mutēm

- 3.Oktobris, 2017
Ekonomika
Laikrakstā

2011. gadā aizsākās interesants un radošs starpvalstu sadarbības projekts, kura partneri ir Latvijas Zemkopība ministrijas Starptautisko lietu nodaļa, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Saksijas - Anhaltes federālās zemes (Vācija) Zemkopības ministrija. Septiņus gadus abu valstu lauksaimniecības speciālisti regulāri satiekas, lai diskutētu par aktualitātēm lauku attīstības jautājumos, dalītos pieredzē par atbalsta pasākumu nosacījumu pilnveidošanu, tendencēm, problēmām un risinājumiem.

Viens no interesantākajiem šīs sadarbības pasākumiem ir Latvijas dalība izstādē «Rudens ražas pateicības svētki», ko ik gadu rīko Magdeburgas pilsētā, kas ir Saksijas - Anhaltes galvaspilsēta.

Magdeburga 2017

Arī šogad septembra vidū Latvijas uzņēmēji un amatnieki tika aicināti piedalīties populārajā izstādē Magdeburgā. Latvijas līdzdalība šajā izstādē ir kolosāla iespēja starptautiski parādīt, ko spēj mūsu valsts pārtikas ražotāji un amatnieki. Ar ZM un SIA LLKC finansiālu atbalstu Valmieras konsultāciju biroja un LLKC centra darbinieki izstādē nogādāja amatnieku darinājumus, Latvijā atpazīstamu uzņēmumu ražoto produkciju, kā arī pārtikas mājražotāju unikālos «nišas» produktus. Latvijas garšu degustācijām izstādes apmeklētājiem (šogad to skaits sasniedza 39 tūkstošus!) tika piedāvāts «Jāņu siers» (AS «Valmieras piens»), alus («Valmiermuižas alus» un «Brenguļu alus»), «Rīgas šprotes» (SIA «Unda» no Engures), sēklu un pilngraudu maizīte, ko izcepa viesu nama «Ķoņu dzirnavas» saimnieces, kā arī gardi tradicionāli pagatavoti kūpinājumi no zemnieku saimniecībām «Strautmaļi» (Beverīnas novads) un «Arumi» (Rūjienas novads). Īpaši izstādē lepojāmies par mūsu pārtikas mājražotāju veikumu.

LAPNI LŪGTI! Tā Magdeburgā pie Latvijas stenda izstādes apmeklētājus un viesus sagaidīja Kocēnu novada lauku attīstības speciāliste Inese Bērziņa (no kreisās), Latvijas Zemkopības ministrijas Starptautisko lietu nodaļas speciālists Arvids Krivens, un LLKC speciāliste Kristīne Žēpere. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru