Ļaudis glābjas no aukstuma

- 19.Janvāris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Vairāk cilvēku, kas nonākuši grūtībās, salā meklē patvērumu un siltu ēdienu.

«Mēbeļu kombināta ēdnīca» nodrošina  zupas virtuves pakalpojumu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem valmieriešiem. Jau piekto ziemu, kad termometra stabiņš slīd zemāk par nulli, pāris litrus siltas zupas ik pārdienu vēlas saņemt vismaz 30 valmieriešu.

«Mums nav grūti uzvārīt vienu lielu zupas katlu papildus, lai cilvēki tiktu pie silta ēdiena. Pašvaldība mūsu darbiņu atbalsta, piešķīra arī šā gada pirmajiem trim mēnešiem atkal līdzekļus no jauna,» dalījās Imants Trumpis un neslēpa, ka pa šiem gadiem daudz uzzinājis par trūkumā nonākušu, bez darba un veselības palikušu, dažkārt arī atkarībās slīkstošu cilvēku dzīvi.

«Varbūt kāda piektā daļa no mūsu pusdienotājiem ir lielā atkarībā no alkohola, bet citi vienkārši tik ilgi bijuši laukā no ierasta dzīvesveida, nav regulāri strādājuši, pelnījuši, ka saņemties labākai dzīvei vairs nav viņu spēkos. Viņi tagad jau ir arī pieraduši, ka pie mums zupu pirmdienās, trešdienās un piektdienās var dabūt. Rudeņos, pavasaros, kad vairs nav tik auksti, tad ēdāju ir par pārīti mazāk, bet citādi ik dienas izdalām ap 60 litriem zupas. Katrs nāk ar pāris traukiem, katram lejam pa diviem litriem, lai pietiek kārtējai dienai un arī nākamajai ko uzsildīt,» stāsta Imants, sakot, ka pusdienotāju kontingents pa gadiem arī pamainījies.

JA VARI PALĪDZĒT, tad jāpalīdz, — saka atsaucīgie cilvēki gan zupas virtuvē, kas strādā Laicena ielā, gan Kristīgajā žēlsirdības fondā, dāvājot grūtībās nonākušajiem kaut porciju silta ēdiena. Foto ilustratīva nozīme


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru