Lauku diena Vidzemē

- 5.Jūlijs, 2022
Laikrakstā

Tieši 30. jūnijā, kad lauksaimniecības kooperatīvā sabiedrība «VAKS» bija noorganizējusi Vidzemē gadskārtējo Lauku dienu, iepriekš pieredzētā svelme nedaudz atlaida tvērienu. Pūta neliels vējelis, un beidzot Latvijas vasaru varēja ieraudzīt un izbaudīt tās patiesajā skaistumā. Īstā vasara, kā jūs jau noprotat, nedzīvo pilsētā, tā ir laukos, taču zemniekiem un visiem darbīgajiem lauku ļaudīm vasara ir saspringtas rosīšanās laiks, kurā pagrūti iekļaut laisku vaļošanos un izklaides. Ja nu vienīgi šis nelielais brītiņš līdz jaunās graudaugu ražas novākšanai, kas Lauku dienai izvēlēts ar gudru ziņu. Pat labie laikapstākļi bija kā ar Debesu valdnieku sarunāti.

«Lauku diena notiek jau 23. gadu un šogad ar devīzi – Laukiem pāri!» saka agronome Zinta Jansone, kooperatīva «VAKS» komercdirektore. «Tas ir izglītojošs, sociāls, arī izklaidējošs pasākums, kam esam ļoti savlaicīgi gatavojušies un kurā iesaistīti aptuveni 500 cilvēku. Savā ziņā tas ir lauksaimnieku pārskats par to, kas izdarīts. Ir interesanti vienmēr kaut ko jaunu ieraudzīt, ko var no kaimiņa mācīties, ko no cita novada aizgūt. Šajā dienā viss, kas par un ap laukiem – par kultūrām, par tehniku, sadarbību, par kooperāciju. Radīsies jaunas idejas. Mēģiniet iztēloties – mēs apmeklēsim 140 saimniecības! Tajās var satikt pašu saimnieku un visas dienas garumā arī speciālistus, konsultantus, agronomus. Notiks dažādas aktivitātes.»

Satikām Zintu Jansoni pie pašas Smiltenes, kur neaptveramā plašumā stiepjas Ivara Ādamsona zemnieku saimniecības «Rožkalni» milzīgie labības lauki. Tas bija viens no 37 pieturpunktiem, kas iezīmēts digitālajā kartē, ar kuru apbruņojušies Lauku dienas dalībnieki varēja atrast ceļu un ciemoties pie saviem kolēģiem graudaudzētājiem un citu jomu lauksaimniekiem. Kartē norādīto saimniecību maršruts lielā mērā pārklāja kooperatīva filiāļu teritorijas – Valmieras, Smiltenes, Gulbenes un Varakļānu novadu un vēl nedaudz aiz to robežām. Pirmie, kuri uzsākuši izzinošo ceļojumu, par savu startu bija atsūtījuši ziņu jau sešos no rīta.

INDULIS UN VALENTĪNA no zemnieku saimniecības «Kalnāres» Blomē. Kopā darbā un atpūtā. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru