Laulības un ģimenes aizstāvībai Latvijā ir jābūt prioritātei

- 20.Oktobris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Demogrāfiskā situācija Latvijā nekad nav bijusi no tām spožākajām. Īpaši jau pēc II Pasaules kara, kad daļa tautiešu bija devusies emigrācijā, daļa deportēta uz Sibīriju, bet palikušajiem atņemti īpašumi, tāpēc ģimenes, lai varētu nodrošināt pēctečiem labu izglītību, vairāk par vienu, diviem bērniem nevarēja atļauties.

Kaut arī nu jau 30 gadus atkal dzīvojam paši savā neatkarīgā valstī, dzimstība nav palielinājusies, piedevām tagad tautas dabisko pieaugumu apdraud ideoloģija, kura visiem spēkiem cenšas paplašināt tradicionālās ģimenes jēdzienu. Par to, cik kaitīga ir šāda dzimumus noliedzoša propaganda, šī intervija ar AGNESI IRBI, konservatīvo domātāju portāla telos.lv galveno redaktori.

Lūdzu, pastāstiet par sevi un savu redzējumu par dabisko lietu kārtību Latvijā – ko jums nozīmē «ģimene»?

Es esmu uzaugusi joprojām nešķirtā savu vecāku laulībā un vienmēr dzīvojusi ļoti ģimeniskā vidē, kurā vienmēr bija iesaistītas arī vecmāmiņas un vectētiņi. Mana ģimene ir liela. Mani vecvecāki zināja un mani vecāki zina, kas ir ģimene. Manai māsai ir pieci bērni. Mums bija skaidrs, ka tad, ja laulība tiek šķirta vai ja viens vecāks aiziet prom, ģimene ir izjukusi.

Tādēļ man ir nepieņemams Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembrī nospriestais, ka tēvam domāts atvaļinājums ir jāpiešķir un jāapmaksā arī lesbietei, ar kuru kopā dzīvo bērna māte, un ka arī divas kopā dzīvojošas sievietes (vai divi tādi vīrieši) ir jāuztver kā «ģimene». Šis spriedums it kā dod signālu, ka bērnam tēvs nav vajadzīgs. Vai arī – ja bērns augtu ar diviem vīriešiem, ka nav vajadzīga māte. Tas ir bīstams signāls un nepieņemama atziņa visai Latvijas sabiedrībai.

AGNESE IRBE. Madaras Gritānes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru