Lielāks atbalsts audžuvecākiem

- 9.Janvāris, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Valmieras SOS bērnu ciematā svinīgi atklāts Vidzemes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs. Tas ir viens no pieciem centriem, kas Latvijā darbojas SOS bērnu ciematu asociācijas paspārnē.

Gada nogalē ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs, kas darbojas Valmierā, piedzīvoja oficiālu atklāšanu, taču tas darbojies jau vairākus mēnešus, aktīvi iesaistoties audžuvecāku atbalsta programmās, sekmējot to bērnu, kas dzīvo institūcijās, sekmīgu nonākšanu jaunā ģimenē. Kopš rudens jau notikušas jauno audžuvecāku mācības, izmantojot starptautiski atzīto AIRI apmācību programmu – attīstība, informācija, resursi, izglītība. Šajā gadā centra darbinieki ir gatavi ne vien tālākai sadarbībai ar audžuģimenēm, bet arī apmācīt adoptētājus, aizbildņus, viesģimenes un organizēt dažādas atbalsta grupas tiem vecākiem, kas jau savā ģimenē uzņēmuši bērnus.

«Visspilgtākās ir bērnības atmiņas, un mēs esam gandarīti, ka ir pie mums ģimenes, kuras gatavas uzņemt bērnus, atbalstīt bērnus, kam tas ir nepieciešams. Centri ir veidoti, lai uzņemošās ģimenes saņemtu dažādu atbalstu,» sacīja Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons, sveicot kolēģes, bāriņtiesu un pašvaldību sociālo dienestu pārstāvjus, kas piedalījās svinīgajā centra atklāšanā, un uzsvēra, ka, domājot par bērnu interesēm, ir tik ļoti svarīga cieša un ieinteresēta sadarbība. Jau pašlaik centrs un tā speciālisti ir atbalsta plecs vairāk nekā 40 audžuģimenēm reģionā.

Atbalsta centra izveidi un rīcību novērtēja speciālisti, kas ikdienā daudz dara, lai palīdzētu bērniem augt labā un drošā vidē.

ZINOŠI SPECIĀLISTI būs atbalsts audžuģimenēm, viesģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. Projekta «Vidzeme iekļauj» vadītāja Ina Miķelsone (no kreisās) sveic atbalsta centra psiholoģi Kristīni Kiriloviču, sociālo darbinieci Inetu Vizuliņu un centra vadītāju Agitu Dreiblati. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru