LLKC Valmieras birojs turpina iesāktos darbus

- 29.Jūlijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pasaules kārtība šopavasar kļuva citāda. Tagad mēs domājam citās kategorijās, novērtējam to, kas pirms Covid krīzes likās tik pašsaprotams un neiedragājams.

2020. gadu iesākām ar lauksaimnieku apmācību aktivitāšu rūpīgu plānošanu ES līdzfinansētā projekta «Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi» ietvaros.

Janvārī mācības uzsāka piensaimniecību speciālisti, palielinot prasmes ganāmpulka apsaimniekošanā un ciltsdarba organizēšanā. Uzsākām arī topošo bioloģisko saimniecību vadītāju mācības un sagatavojām plašu pieredzes apmaiņas programmu Beļģijā. Visus labi plānotos pasākumus diemžēl nācās pārtraukt vai atcelt!

Ievērojot drošības noteikumus, LLKC speciālisti strādāja biroja telpās, tādēļ grāmatvedības un projektu vadības pakalpojumu sniegšana turpinājās. Trijos kritiskajos mēnešos turpinājām mazo saimniecību uzraudzību, kuras, saņemot Lauku Attīstības Programmas (LAP) ietvaros «Atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības», ir iegādājušās pamatlīdzekļus vai veikušas būvniecību. Darbs notika attālināti, sagatavojot dokumentus un pārskatus.

Pašlaik turpinām iesāktos lauksaimnieku mācību pasākumus ES līdzfinansētajos projektos «Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi» un «Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana». Jūnija sākumā norisinājās mācības par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu zālājos un apmācības bioloģiskajā lauksaimniecībā, pabeidzām arī programmu 20 topošajiem bioloģisko saimniecību īpašniekiem. Eksaminācija bija neierasta – pretendenti ieradās birojā mazās grupās, aizpildīja zināšanu pārbaudes testu un tad ar tiešsaistes palīdzību atbildēja uz eksaminācijas komisijas jautājumiem par izstrādāto saimniecības ražošanas plānu. Viss noritēja veiksmīgi, un dalībnieki saņēma nepieciešamo izglītības dokumentu – apliecību par bioloģiskās saimniekošanas prasmēm.

KLĀTIENĒ. Prieks par Valmieras apmācību grupas iespēju klātienē apmeklēt SIA «Latvijas ķiploks» ražotni Raunā un uzklausīt tās saimnieču pieredzi uzņēmējdarbībā. Publicitātes foto

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru