Mājā un sētā

Dāvanu laiks – ar izdomu un rosību

- 25.Novembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Klāt brīdis, kad arvien aktīvāk piedomājam par gada skaistāko svētku dāvanām. Saspringti gada nogales mēneši kā allaž ir arī ražotājiem, jo, gatavojoties dažādiem Ziemassvētku tirdziņiem, nepamet vēlme pēc iespējas radošāk pārsteigt pircējus un arī ar jaunumiem piesaistīt uzmanību savai produkcijai. 

Produktu konkursa medaļas atceļo arī uz Valmieras novadu

- 14.Oktobris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kā zināms, Rīgā, Hanzas peronā, nesen notika «Novada Garšas» pārtikas produktu kvalitātes konkurss, kuru LLKC sadarbībā ar Pavāru klubu organizē nu jau trešo gadu. Pirmajā reizē konkursā piedalījās 29 ražotāji ar 71 produktu, pērn tika vērtēti 164 produkti, bet šogad 73 ražotāju iesniegto produktu klāsts jau sasniedza 205. Žūrija, kurā bija kā paš­māju, tā arī vairāku ārvalstu eksperti, piešķīra 102 medaļas.

Gatavo gardi un gudri

- 9.Septembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

12. augusta «Liesmā» rubrikā «Mājā un sētā» publicējām Valmieras novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta speciālistes GUNAS ĶIBERES rakstu «No vienas sagataves – trīs gardi ēdieni», kurā viņa dalījās ne tikai savā pieredzē, bet arī ar receptēm. 

Laimes dārzs – skaistums vienkāršībā

- 27.Maijs, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kad zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņa REKO Valmiera projekta attīstītāja Liene Turlaja padeva ziņu, ka grupā ar košu tulpju un narcišu griezto ziedu piedāvājumu pirmo reizi piedalīsies Kocēnu pagastā dzīvojošā māksliniece KRISTĪNE MARKUS, iztēlē uzbūrām ainu ar prāvu ziedošo plantāciju.

Sena hobija dēļ kļūst par "svētdienas mākslinieku"

- 13.Maijs, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kopš aprīļa Rūjienas Tautskolā ir apskatāma neparasta izstāde «Ziedi zīdā un metālā», kurā savus tik atšķirīgos un tajā pašā laikā arī tik necerēti saskanīgos rokdarbus  izstādījuši Agnese Vaļiniece no Naukšēniem un Didzis Dubrovskis no Vilpulkas. Par Agnesi un viņas krāsaini vieglo radošumu «Liesma» jau ne reizi vien ir rakstījusi, bet Didža metālapstrādē tapušie praktiskā lietojuma un dizaina darbi ir patīkams atklājums.

Pilnas palodzes ar ziedošu kolekciju

- 22.Aprīlis, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par pirmajiem pavasara vēstnešiem telpās pamatoti dēvē sīpolaugus: retāk sastopamo amarilli un biežāk izplatīto hipeastru, kas abi pieder amariļļu dzimtai, taču atšķirīgs ir to ziedēšanas laiks. Hipeastri savus zvanus ver no janvāra līdz aprīlim un tikai reizi gadā, bet amarillim patīk uzziedēt divreiz gadā – pavasarī un vasaras beigās. Piedāvājam nelielu ieskatu uzņēmēja, vietējo veikalu tīkla SIA «Zaltes» saimnieka VALTERA BERGA abu šo krāšņi ziedošo sīpolpuķu kolekcijā.

Zīmols «Beef Grunchy» – vītinātas gaļas uzkodas

- 8.Aprīlis, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Vērīgākie vietējo tirdziņu apmeklētāji Valmierā un Rūjienā zemnieku saimniecību un mājražotāju preču klāstā droši vien jau būs pamanījuši arī kādu samērā jaunu zīmolu «Beef Grunchy» tepat no Valmieras. Iepazīsimies tuvāk ar šā zīmola un tā produkcijas radītāju, uzņēmēju, mājražotāju NORMUNDU APINI. 

Seda – ziemu aizvadot un pavasari sagaidot

- 11.Marts, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau vēstījām, kā 5. martā Valmieras novada Strenču apvienības Sedas iedzīvotāji ar dziesmām, dejām, pankūku cepšanu un tradicionālās salmu lelles sadedzināšanu nosvinēja Masļeņicu – ziemas aizvadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētkus. Piedāvājam par to plašāku fotoreportāžu un intervijas ar dažiem pasākuma dalībniekiem.

Paša izdomāts, izaudzēts un arī saražots

- 18.Februāris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Apmeklējot Rūjienu, «Liesmai» jau ir kļuvis par tradīciju iegriezties arī Amatnieku un mājražotāju biedrības «Rūzele» produkcijas izvēles ziņā bagātajā veikaliņā, kas kopš pērnā pavasara atrodas vietējās uzņēmējas Gunitas Velpas aušanas darbnīcas telpās Skolas ielā 8. 

Sirdsmiers par dzijas cenu

- 28.Janvāris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Otrdien, 1. februārī, sāksies austrumnieku Jaunais – Melnā ūdens tīģera gads. Dienu ritējums turpmāk paies šī enerģiskā dzīvnieka zīmē, un tas nozīmē, ka vienmēr ir jābūt gatavam lēcienam un jauniem izaicinājumiem. Gads solās būt sekmīgs tiem, kas joprojām nebaidās riskēt un darīt.

Ēdieni un dzērieni ar vietvārdu nosaukumiem

- 26.Novembris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras novads ir bagāts, plaši izslavēts arī ar savu kulināro mantojumu. Apzinot tā tradīcijas, no paaudzes paaudzei nodotās vērtības, šoruden, sadarbojoties pašvaldībai, sabiedriskās ēdināšanas un viesmīlības uzņēmumiem, mājražotājiem un ReTV, tapa izglītojoša filma par mūspuses vietvārdiem receptēs. 

Zīmolam "Rada Zita" – «Novada Garšas» zelts, sudrabs un bronza

- 22.Oktobris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau rakstījām, ka valmierietei, mājražotājai ZITAI PETRUSEVIČAI pārtikas produktu konkursā «Novada Garša» sanācis īsts triumfa gājiens. Pirmo reizi, saņemot dūšu un nosūtot savu produkciju starptautiskās žūrijas vērtējumam, iegūta tik augsta atzinība. Ir pamatots iemesls pastāstīt plašāk par veiksmi, tādēļ «Liesma» pieteicās ciemos.