Mākslas dienu ietvaros dota otrā elpa Vidzemes Augstskolas krēsliem

- 17.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 1. aprīļa līdz 1. maijam Valmierā norisinās Mākslas dienas #Soļi.Pilsēta.Es., kurās šogad piedalīties izlēma arī Vidzemes Augstskolas pārstāvji.

Idejas pirmsākumi meklējami vēl aizvadītajā gadā, kad kāda no ViA docētājām izteica ideju apgleznot Vidzemes Augstskolas krēslus. Viņa atzina, ka krēsli kalpojuši ViA jau kopš augstskolas dibināšanas brīža, 1996. gada, kad tos tajā laikā vēl nezināmai augstskolai atveda no Zviedrijas, kur tie jau kādu laiku bija kalpojuši.

Bija tikai likumsakarīgi Mākslas dienu ietvaros rīkot akciju, kas ļautu krēsliem turpināt savu dzīvesciklu. Tāpēc ar studentu, darbinieku, absolventu un citu interesentu palīdzību 10. aprīlī notika krēslu apgleznošana. Pirms tam tika veikti sagatavošanās darbi, jo krēslus klāja laka un bija nepieciešams izveidot saķeri, tāpēc darbs sākās jau nedēļu pirms apgleznošanas. Tiesa gan, tā ir pavisam neliela daļa no krēsliem, taču ar laiku plānots sniegt otro elpu visiem krēsliem un ikvienam interesentam dot iespēju atstāt savu unikālo nospiedumu – zīmējumu.

Aktivitāte ir ne tikai iespēja katram radoši izpausties, bet arī rūpēties par vidi un izrādīt saudzīgu attieksmi pret planētu. Krēsli ar laiku nonāks abās augstskolas ēkās, kā arī kopmītnēs, kur tos turpinās lietot – ne tikai praktiski, bet arī kā greznumlietu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru