Mammas — radošas un darošas

- 11.Maijs, 2018
Viesis
Laikrakstā

Nereti gadās, ka, kļūstot par vecākiem, mēs mainām ne tikai savu dzīvi, bet vēlamies daudz paveikt pašu un citu bērnu priekam. Šīs domas vadītas, rosās arī jaunās māmiņas Apvienotās mākslinieku studijas darbnīcā.

Valmierieši visbiežāk saka, ka viņi dosies uz smukumlietu bodīti, kas darbojas Rīgas ielā, lai nopirktu kaut ko pārsteigumu pilnai dāvanai. Bet mums tikai šķiet, ka esam vēruši veikala durvis, jo patiesībā interesanto dāvanu gādātāji nonāk darbnīcā un drīkst vērot, kā viss top. Turpat blakus aplūkojama jau gatavā produkcija. Un darinājumu ir tik daudz, ka grūti pat pieņemt, ka tas ir divu darbīgu māmiņu — Līvas un Aivas — veikums.

Sievietes, kuras savu vaļasprieku soli pa solim cenšas pārvērst biznesā, strādā kopā, izpilda dažādus klienta pasūtījumus, strādā ļoti personiski un individuāli, bet tik tiešām neko šajā darbnīcā neiepērk no malas. Viss ir teju neatkārtojams, un katrā sīkākā vai lielākā lietā ir ielikta mīlestības enerģija, katra lietiņa ir desmitiem reižu pagrozīta rokās, ne jau velti katrs šeit nopērkamais pārsteigums pamatoti tiek saukts par roku darbu.

«Cilvēki tik tiešām brīnās, ka tas viss top viņu acu priekšā, tepat uz vietas. Protams, arī mājās strādājam, jo esam pārliecinājušās, ka cilvēkus interesē jaunumi un dažādība, un ar darba dienu vien nepietiek, lai visu izgatavotu,» stāstīja Aiva Jurciņa, kura vairāk nodarbojas ar tamborēšanu, adīšanu, šūšanu. Tā top bērnu cepurītes, ratiņu un apģērba aksesuāri, lacītes, mīļlupatiņas, un tagad jau plašā klāstā piedāvājumā arī citviet nenopērkama stila kleitiņa, svārciņi, stilīgs apģērbs mazajiem džentlmeņiem.

Turpat blakus strādā Līva, kura izgatavo bērnu matu rotas, sapņu ķērājus, bet būtībā Līvas trumpis ir burvīga prasme sīklietiņās un drusku lielākās lietās, kas noder arī pieaugušajiem, izmantot koku.

«Iegādājos lāzeriekārtu, lai varu strādāt un izgatavot ielūgumus, bet tad sajutu, ka varu arī griezt un gravēt kokā. Pie mums ir jānāk izlūkos, vienkārši jāapskatās, ko te var izvēlēties, jo visa kā ir ļoti daudz: no sīkiem knibucīšiem līdz sienas pulkstenim, fotorāmim un interesantam koka dēlītim, ko izmantot virtuvē.

DARBNĪCĀ katrs smukumlietu pircējs var vērot, kā tās top. Apvienotās mākslinieku studijas radošās darbinieces Līva Vilsone-Paegle (no kreisās) un Aiva Jurciņa ir gatavas pircējus uzklausīt, ieteikt piemērotāko vai sagatavot individuālu pasūtījumu. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru