Man patīk, kad lietas notiek jēgpilni

- 1.Decembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Pirmais, ko pamanīju, bija viņas dzīvesprieks un mūsu mentalitātē reti sastopamā atvērtība. Muzicējot izstādes atklāšanā, viņa magnētiski piesaistīja skatienus, un pēc brīža jau visā telpā griezās viņas iekustināts enerģijas virpulis – cilvēki atraisījās ne tikai dziesmām, bet arī paši piedalījās skaņu un ritma radīšanā. Viņa, BAIBA VANAGA, ir mūzikas terapeite, kurai Valmierā ir pašai sava Skaņu istaba.

Pēc pāris dienām eju ciemos un nelielo studiju atrodu namiņā, kas stāv drošā aizvējā starp Kurtuvi un Garās ielas namu ar numuru 10. Maldinoši pieticīgā ēkas ārpuse slēpj nelielu, mīlīgu telpu, kas pilna visdažādākajiem mūzikas un ritma instrumentiem. Mīkstais paklājs slāpē soļus. Esmu atnākusi pie Baibas, lai uzzinātu, kā Zemgales meitene nonākusi Valmierā un ko īsti dara mūzikas terapeits.

Kas ir mūzikas terapija?

Tas ir mūzikas zinātnisks pielietojums ārstnieciskos nolūkos. Mūzikas terapeits ir ārstniecības persona, kas var strādāt gan sociālā, gan klīniskā vidē – rehabilitācijā, neiroloģijā, neonatoloģijā, geriatrijā… spektrs ir ļoti plašs. Var strādāt ar jebkura vecuma bērniem, arī priekšlaikus dzimušiem, ar pusaudžiem un pieaugušajiem.

BAIBA VANAGA. Līgas Ēvaldsones foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru