Mantots ir vērtīgs

- 3.Janvāris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Gada nogalē Valmieras teātra kafejnīcas telpās tikās ilgtspējīgas modes un vides draugi, bija foto izstādes atklāšana un lekcija par ilgtspējīgu modi. 

Pasākumā piedalījās biedrības «Zaļā brīvība» ilgtspējīgas modes eksperte Dace Akule un biedrības «Zero Waste Latvija» pārstāvis Kaspars Rozītis, kas ir Valmieras Viestura vidusskolas skolēns. Apmeklētāji varēja aplūkot arī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēknes Rasas Ņikitinas kvalifikācijas darbu «Pārbūve», kurā veci džinsi bija pāršūti par moderniem apģērba gabaliem. Sanākušie uzzināja par apģērba ražošanas procesu, tika aicināti aizdomāties par to, no kā veidots viņu pašu valkātais apģērbs, no cik dabīgiem materiāliem tas tiek izgatavots un kādu piesārņojumu rada apģērba ražošana.  Dace Akule iepazīstināja ar uzvarētāju stāstiem no konkursa «Mantots ir vērtīgs», kas atrodami arī biedrības «Zaļā brīvība» sociālajos tīklos. Cilvēki bija dalījušies ar stāstiem par viņu garderobēs esošiem ilgi kalpojošiem vai no vecākām paaudzēm mantotiem apģērbiem.  Piemēram, stāstu autore un dzejniece Inga Pizāne savam džemperim, ko darinājusi mamma pirms 30 gadiem, bija veltījusi dzejoli.

DACE AKULE iepazīstina ar biedrības «Zaļā brīvība» veikto pētījumu, kādas ir cilvēku attiecības ar apģērbu, kurās valstīs tas tiek ražots un kāds ir tā sastāvs. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru