Mārtiņdienas tirdziņā Valmiermuižā

7.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien bija iegadījies novembrim neraksturīgi mīlīgs laiks, tāpēc tradicionālajā Mārtiņdienas Ar Gardu Muti tirdziņā Valmiermuižas parkā viss notika uz to labāko! Bija tuvāki un tālāki – pat no leišiem un jau ierasti arī no igauņiem – tirdzinieki ar pavisam gaisīgām krāšņumlietiņām un smagām akmens/metāla Mārtiņu zosīm, ar kraukšķīgām piparkūkām un rūgtenu alutiņu, ar smeķīgiem žāvējumiem un gardu maizīti, ar zeltaini sārtiem āboliem un veselīgām tumšsarkanām dzērvenēm, ar adītām zeķītēm un meistarstiķiem no Latvijas koka. Mārtiņdienai pieskaņotos ritmos muzicēja četras brašas sievas no folkmūzikas grupas Jāņoga, uz izķeršanu mazajiem jātniekiem bija Valmiermuižas staļļa lielie un mazie zirdziņi. Lielajā grāpī vārījās īsta gaiļa zupīte, visiem pa vidu maisījās autentisks Budēlis. Vienubrīd cauri kņadai pāris minūtes skanēja bungu ritmi, šos baltu mūzikas instrumentus Limbažu puses meistari no Viļķenes pagasta Dzirnupēm gan darināja uz vietas, gan smalki izstāstīja katram interesentam, kā un no kādiem materiāliem celma bungas top.

Liesma krustu šķērsu izmeta vairākus lokus pa tirgus placi, pie reizes aprunājoties gan ar Mārtiņdienas tirdziņa atslēgas figūrām, gan ar vairākiem interesantiem tirgotājiem un apmeklētājiem. Lūk, ko teica regulārs Valmiermuižas tirdziņa apmeklētājs, laikam jau Valmierā pats zināmākais Jānis: «Es te vienmēr ierodos, lai iegādātos sev vajadzīgās, iecienītās lietas – igauņu halvu, zivtiņas... Te ir forši! Ļoti daudz visa kā dabīga. To, ko veikalā ikdienā nevar nopirkt, šeit var atrast.»

VISS NO ĀBOLIEM! Šogad mūspusē iegadījusies laba ābolu raža, tāpēc pircēju netrūka ne pašiem gardajiem sārtvaidžiem, ne jau pasterizētai ābolu sulai maisiņos/kastītēs ar krāniņu, ne arī našķiem no kaltētiem āboliem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Ineta Vaite - 13.Oktobris, 2020 - 13:20

Adijumi un tamborejumi roku darbi

Pievienot komentāru