Mazās uzvaras

- 14.Augusts, 2020
Viesis
Laikrakstā

NAURIS VASIĻEVSKIS ir aktīvs jaunietis, kurš šogad absolvēja Vidzemes Augstskolas bakalaura programmu «Tūristu gids: ceļojumu un pasākumu organizators». Kopā ar studiju biedru Lotāru Zariņu viņš vadīja podkāstu «Pietura pie Gaujas», kurā tika runāts par abu dažādajām studiju un darba pieredzēm. Ar komandu kopā ieguva 2.vietu Valmieras Tūrisma inovāciju hakatonā. Tomēr vairums valmieriešu Nauri zina tieši kā fotogrāfu. «Liesma» Nauri uzaicināja runāt par un ap fotografēšanu.

Kas bija tavs pirmais fotoaparāts?

Pats pirmais fotoaparāts bija Olympus, tautā dēvētais ziepju trauks, kompaktkamera. No sākuma fotografēju ar to, kas bija vecākiem, un arī tā bija Olympus kompaktkamera. Viņi redzēja, ka man ir interese par fotografēšanu, un uzdāvināja kameru, kas bija par apmēram vienu pakāpi augstāk. Protams, arī šajā kamerā nebija nekādu manuālo režīmu, viss notika automātiski, bet jau tad sāku saprast, kā tas foto rodas. Man daudz deva tas, ka Saldū (Naura dzimtajā pilsētā – aut.) bija foto domubiedru grupa, kur kopā sanāca daudz fotogrāfu ar dažādām interesēm un zināšanām, un daži no tiem jau strādāja kā profesionāli fotogrāfi. Viņi pieņēma cilvēkus, kas bija tikko kā sākuši ar mazajiem ziepju traukiem – gājām līdzi, piedalījāmies foto plenēros, ieguvām pieredzi.

Jau tajā laikā, kad man vēl bija šī kompaktkamera, es piedalījos dažādos foto konkursos gan Saldus, gan Latvijas mērogā. Divas no manām pirmajām fotogrāfijām, kas tapa ar Olympus, piedalījās Windows 7 ekrāna tapešu fotokonkursā. Izklausās jau vareni, abi foto tika iekļauti Latvijas dabas ekrāna tapešu pakā. Man balvā atsūtīja... T-kreklu! Tā ir mācība sev un citiem – uzmanīgi uzlasīt konkursa nosacījumus.

Kādos vēl fotokonkursos esi piedalījies?

Daudzos! Tiešām neskaitāmos. Esmu vairākkārtēji piedalījies Balta Eko fotokonkursos, tā ir tipogrāfija, kas taisa dažādus plānotājus un kalendārus – tiek iedota tāda kā paciņa, kas sastāv no plānotājiem, kalendāriem un tādām lietām. Tie bija 3 – 4 gadi, kad vecākiem varēju dāvināt lietas ar savām bildēm (smejas). Šogad arī viens no maniem foto bija Valmieras kalendārā un plānotājā – jūlijs bija mans mēnesis. Tās, es teiktu, ir tādas mazās uzvaras, jo citu cilvēku acīs tas foto ir tik labs, lai printētu tik daudzos eksemplāros uz kalendāriem, plānotājiem..

Starp fotogrāfiem bija diskusija par to, ka foto konkursu nolikumos ir ļoti jāskatās, vai konkursa rīkotāji nepaturēs tiesības izmantot foto priekš saviem materiāliem, pat ja tā nav starp foto, kas šajā konkursā uzvar. Nevajag atķeksēt to, ko neesi izlasījis, jo varbūt tur ir tāda rindiņa, kas ir mazākā drukā, kas nosaka to, kādiem mērķiem šo foto var izmantot.

NAURIS ar savu darba instrumentu – fotoaparātu. Klāva Vasiļevska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru