Mazsalaca: pilsētai deviņdesmit!

- 14.Februāris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1928., Latvijas valsts jubilejas gadā, pilsētas tiesības piešķīra 16 toreizējiem miestiem — Siguldai, Strenčiem, Apei, Ogrei, Preiļiem, Balviem u.c., to skaitā arī Mazsalacai, tāpēc svētdien novada Kultūras centrā tika svinēta pilsētas  90. dzimšanas diena.

Pasākuma ievadā ar mīļu, sirsnīgu un patriotisku sveicienu uzstājās Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi. Dāvanu — no maziem gabaliņiem dažādās tekstila tehnikās darinātu segu un statūtus, kā šo segu turpmāk lietot un kādos gadījumos izmantot, Mazsalacas Kultūras centram pasniedza Tautas lietišķās mākslas studijas «Mazsalaca» vadītāja Rita Ertmane un viņas līdzgaitniece Gunta Jēkabsone. Apsveikuma vārdus teica kaimiņu — Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda, no kura Mazsalaca un mazsalacieši saņēma dāvanā auglības, pārpilnības, veiksmes un laimes simbolu — Jumja zīmi. Turpinājumā tika atskaņota pilsētas himna «Mazsalaca» ar Ērika Ceļdoma mūziku un vārdiem.

Savukārt komandas, kuras bija pieteikušās izzinošajai prāta spēlei «Prātvēders», kā arī visi klātesošie pārbaudīja savas zināšanas, atbildot uz 70 jautājumiem par Mazsalacu un novadu. Spēlei bija 10 raundi par dažādām tēmām —  dižakmeņi, kapu pieminekļi, novada muzejs, pilsētas bibliotēka, vidusskola, muižas un pusmuižas, Gustavs Ērenpreiss u.c., katrā raundā 7 jautājumi, laiks atbildei — 30 sekundes. Pārbaudīt savas zināšanas bija pieteikušās pavisam 10 komandas,  piecas no tām — pieredzējuši «Prātvēdera» spēlētāji un piecas — jaunpienācēji. Vērtēja  katru komandu grupu atsevišķi. Pieredzējušo spēlētāju grupā uzvarēja komanda «KAVII» ar 43,5 punktiem no 70, bet jaunpienācēju grupā — komanda «Kaimiņi» ar 45 punktiem no 70. Komandas, kuras ieguva pirmās trīs vietas, saņēma arī pārsteiguma balvas.

Pasākuma noslēgumā apsveikuma vārdus Mazsalacai un mazsalaciešiem teica bijušais ilggadējais pilsētas vadītājs Ojārs Beķeris un sekretāre Anita Zariņa, pēc tam visus klātesošos aicināja uz dzimšanas dienas svētku torti un vīna glāzi.

Paldies Mazsalacas dzimšanas dienas organizētājiem, to skaitā pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes  pedagogiem un audzēkņiem un prāta spēles «Prātvēders» rīkotājiem Ingai un Harijam Rokpeļņiem par interesanto un saistošo pasākuma formātu!

KAIMIŅU SVEICIENS. Alojas novada domes priekšsēdētāja Valda Bārdas īpašo sveicienu pieņem Harijs Rokpelnis. Alekseja Koziņeca foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru