Medicīna – tas ir mūža ieguldījums

- 19.Jūnijs, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Par godu Medicīnas darbinieku dienai Liesma aicināja uz sarunu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra galvenā ārsta palīdzi cēsnieci ILGU ČIMOKU.

Ilga ir dzimusi Jēkabpilī, mācījusies Murjāņu sporta ģimnāzijā, pabeigusi Pļaviņu novada ģimnāziju. 

«Tālāk bija doma mācīties par sporta ārstu, jo man patika sports. Ar draudzeni kopā devāmies uz iestājeksāmeniem Medicīnas institūtā, skatījāmies, ka tur uz vienu vietu pretendē 25 cilvēki, tāpēc vienlaikus dokumentus iesniedzām Rīgas 1. medicīnas skolā. Tajā ātri tikām uzņemtas, studēt uz to Medicīnas institūtu tā arī neaizgājām. Pēc Rīgas 1. medicīnas skolas absolvēšanas devos uz Cēsīm. Sāku tur strādāt, vadīju Cēsu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādi (NMPD). Šajā amatā nostrādāju trīsdesmit trīs gadus.»

Ilga joprojām dzīvo Cēsīs. Katru rītu braucot no Cēsīm uz Valmieru. Ilgai tika izteikts piedāvājums strādāt Valmierā, šajā esošajā amatā, par ko viņa ilgi šaubījās, jo tas bija liels izaicinājums. 

«Šeit sāku strādāt 2016. gada beigās. Uz šo amatu nācu ar domu tikai pamēģināt. Man pašos pamatos patīk sakārtot lietas, lai tās ir funkcionālas, lai brigādēm viss ir kārtībā, lai tās var strādāt. Brigādes cilvēks to zina – ja kaut kas nedarbojas, tās ir zināmas neērtības. Visām iekārtām ir jābūt kārtībā un pieejamām.

ILGA ČIMOKA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru