«Misija Agronoms» – par augu aizsardzības līdzekļu lietošanu

- 24.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Lai vairotu zināšanas par augu aizsardzību un augu aizsardzības līdzekļu (AAL) pamatotu un atbildīgu lietošanu, kā arī lai skaidrotu integrētās saimniekošanas metodes, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) maijā uzsāka informatīvo kampaņu «Misija Agronoms», iesaistot valsts iestādes un organizācijas, dažādus partnerus un sabiedrību kopumā. Oktobrī kampaņa noslēdzās.

Vairāk nekā pusgadu tika stāstīts par augu aizsardzības līdzekļu izmantošanu un ietekmi uz vidi, labām saimniekošanas praksēm un attiecībām starp iedzīvotājiem un lauksaimniecības nozares pārstāvjiem, tai skaitā biškopjiem – tapuši skaidrojoši video, raksti, intervijas un infografikas, Instagram profilā «Misija Agronoms» visu lauksaimniecības sezonu bija izvietoti inspektoru novērojumi un skaidrojumi par slimībām, kaitīgajiem organismiem un metodēm, kā tos pareizi ierobežot, kampaņas materiāli publicēti arī VAAD sociālajos tīklos. 

«Lauksaimnieki kļūst tehnoloģiski arvien attīstītāki un labāk informēti, jo augu aizsardzība ir skatāma daudz plašāk – tā balstīta agronomijā, zināšanās un daudzos pārdomātos lēmumos. Daži no kampaņas mērķiem bija mazināt aizspriedumus un mainīt domāšanu par AAL lietošanu, tādēļ visi materiāli arī turpmāk būs pieejami ikvienam, kurš ir gatavs iesaistīties diskusijā, uzklausīt nozares profesionāļus un datos balstītus viedokļus. Kampaņas efektivitāti apliecina arī fakts, ka šosezon uz pusi samazinājies saņemto iedzīvotāju ziņojumu skaits par iespējamajiem augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārkāpumiem,» stāsta VAAD direktors Vents Ezers.

ZEMES DARBI. Par rītdienu gādājot. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru