Multifunkcionāla saimniecība

- 23.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zemnieku saimniecībā «Stores» saimnieko Zvirbuļu ģimene trīs paaudzēs, galvenokārt tā nodarbojas ar franču šķirnes Šarolē gaļas lopu audzēšanu. Katra no paaudzēm veic uzdevumus, ko prot vislabāk. Saimniecība pieder Ārijai Zvirbulei, un viņa nodarbojas ar grāmatvedību un finanšu lietām. Ar ražošanas lietām un jaunu projektu īstenošanu palīdz meita MAIJA ZVIRBULE, kas padalījās ar jaunumiem un pārmaiņām, kuras notikušas saimniecībā. Šobrīd takas izveidē gar Abula upi iesaistījies arī Maijas dēls Kārlis Zvirbulis.

No skaistumkopšanas pie lopiem

«Vēsture ir diezgan interesanta. Esmu pilsētas meitene. SIA J-parks tika dibināts pilsētā kā skaistumkopšanas salons. Tie man vēlāk Valmierā bija divi, bet, iestājoties 2009. gada krīzei, tas bizness izjuka. Šeit esmu ražošanas vadītāja, bet īpašniece ir mana mamma,» stāsta Maija Zvirbule. Pirmā saimniekot «Storēs» sāka mamma Ārija, vēlāk arī Maija ar ģimeni pievienojās. Tika iegādātas 15 tīršķirnes vaislas teles un bullis Cobolts no Vācijas.

Kad ģimene iedzīvojusies, laika gaitā vietējie sākuši dalīties stāstos par šīm mājām. «Stores» ir vēsturiska vieta, ar kuru saistās dažādi nostāsti. Tā saucamajā Latvijas laikā pie saimnieka Eduarda Stokina biežs viesis bijis toreizējais prezidents Kārlis Ulmanis, tāpat mājas bēniņos izdevies atrast dažādas liecības par senākajiem notikumiem. 

MAIJA ZVIRBULE apčubina vaislas bulli Coboldu, kas saimniecībā ir gandrīz no pašiem pirmsākumiem. E. Kristiņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru