Mūs uzkurbulē «gladiolu revolūcijai»?

- 4.Augusts, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

«Oligarhu apkarošanā», ko aizsāka žurnāla Ir publikācijas par politbiznesmeņu sarunām viesnīcā Rīdzene, arvien skaidrāk ir redzama banāla polittehnoloģijas shēma: pašpasludinātie gaišie spēki plāno iedabūt sevi XIII Saeimā, uzjundot daļā sabiedrības dusmas pret 3A un viņu pakalpiņiem.

Vakar Neatkarīgajā Rīta Avīzē tās intervētais politologs Ivars Ījabs skaļi pateica pa kaktiem čukstēto: Latvijas politikā ir liels spiediens vēlreiz izspēlēt 2010. un 2011. gada Saeimas vēlēšanu scenārijus, tos apvienojot.

Es nevēlos pārstāstīt visu interviju (tā ir pelnījusi, lai tu, lasītāj, sameklētu un iepazītos ar oriģinālu), tikai paskaidrošu Ījaba izteiktās prognozes būtību. Tas nozīmētu, pirmkārt, sapulcēt dažus «gaišos spēkus» vienā sarakstā, lai radītu atdarinājumu reiz veiksmīgajai Vienotībai — 2010. gadā no trijām partijām un Meierovica biedrības izveidotam vēlēšanu projektam, kas ieguva 33 mandātus.

Otrkārt, ir jāpanāk ārkārtas vēlēšanas. Tas ir iespējams vēl šoruden, jo ir vairāk nekā gads pirms parlamenta pilnvaru beigām. Šķiet, to cer panākt, ar labu vai ļaunu pierunājot Valsts prezidentu ierosināt «oligarhiem paklausīgās» Saeimas atlaišanu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru