Mūzika dāvā brīvību

- 22.Februāris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Mūziķe MARTA CIPE jau gandrīz gadu sevi, vīru un abus dēlus sauc par valmieriešiem.

«Mums te ļoti patīk,» saka Marta, kuru paši valmierieši zina kā jaunu skatuves mākslinieci, bet pietuvināti kā savu bērnu mūzikas skolotāju. Šajā mācību gadā Marta mūzikas stundas vada privātskolā «Zaļā skola», mūzikas pasaulē ievadot gan pašus mazākos no pirmsskolas grupiņām, gan jaunāko un vecāko klašu skolēnus. Un vēl Martai ir pašai sava «Mūzikas pļava». Tā ir vokālā studija, kurā Martas vadībā rosās bērni un jaunieši Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda».

«Vindas» bērniem nesen bija lielais ziemas koncerts, un vokālās studijas bērni un jaunieši dziedāja un dziedāja...

...un vecākiem, kam bērni pirmsskolas vecumā, bija liela interese par jaunu grupu un papildu nodarbību laikiem. Teicu, ka būs tāda iespēja, lai zvana februāra sākumā. Kas piezvanīja dažas dienas vēlāk, to bērniņi jau netika. Ļoti ātri nodarbību grupiņa bija pilna. Man ir teikuši, ka tieši maziem bērniem ārpus bērnudārziem trūkst iespēju mācīties mūziku, mācīties dziedāt. Es vēl nezinu, vai tā tas ir (smejas), jo Valmieru ar visām tās iespējām vēl līdz galam neesmu iepazinusi, bet man ir tik liels prieks, ka bērniem patīk mūzika!

Nupat lasīju, ka «Vindas» popgrupa «Lizantes» Valmieras pilsētas un novadu popgrupu festivālā-konkursā ieguvusi augstākās pakāpes vērtējumu.

Šīm meitenēm ļoti patīk tas, ko viņas dara, patīk repertuārs, un tāpēc arī ir rezultāts. Grupa iet tālāk un piedalīsies jau reģionālajā atlasē.

Tu esi uz procesu vai rezultātu vērsts cilvēks?

Man liekas, ka tas viens otru neizslēdz. Ja māki bērnus pareizi motivēt, ja dari ar viņiem kopā, dari to, kas arī tev pašam patīk, tad būs arī tas rezultāts. «Vindas» nodarbībās jau no vienas puses ir vienkāršāk: nāk bērni, kas grib dziedāt. Nāk pusaudži, jaunieši, kas vēlas mācīties vairāk un labāk, bet skolā ir arī izaicinājumi. Pusaudži var pajautāt: kāpēc man to vajag? Un tad ir jāizdomā, kā ieinteresēt. Un kāds ir prieks, kad viņi atveras! Mācījāmies, dziedājām Mārtiņa Brauna «Saule, Pērkons, Daugava», un pēc laika viņi saka, ka tā dziesma patīk. Viņos parādās pareizā attieksme, un tiešām bērnu acīs redzams, ka patīk!

AICINĀJUMS būt par mūzikas skolotāju. Marta Cipe bērniem māca priecāties par skaņu pasauli. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru