Mūzikas svētki Burkānciemā. II

- 6.Augusts, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Sestdien, 7. augustā, pulksten 18.00 Valmierā, Burkānciemā, Vienības ielā 13, izskanēs otrais koncerts, kurā viesosies Jēkaba Nīmaņa kvartets ar programmu Dzejnieka balss. Mūzika. Kvartetā muzicēs Baiba Renerte/mecosoprāns, Jēkabs Nīmanis/klarnete, Artūrs Noviks/akordeons, Kristaps Pētersons/kontrabass, kā arī Valmieras Kultūras centra Etno kokļu kopa/vadītāja Zane Sniķere. Koncertā interesentus priecēs arī balles deju klubs «Valmiera», valmieriešiem un pilsētas viesiem būs lieliska iespēja apskatīt podnieka – keramiķa Gata Dzērves darbu izstādi.

Mūzikas svētki Burkānciemā notiek ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras novada fonda atbalstu. Apmeklētājiem jāuzrāda vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts vai negatīvs Cocid-19 tests, kā arī personu apliecinošs dokuments. Mūzikas svētkus Burkānciemā organizē biedrība Burkānciema apkaime sadarbībā ar Aivaru Cepīti un Ritmu Pētersoni-Cepīti.

Liesma sazvanījās ar vienu no šī pasākuma dalībniekiem latviešu komponistu, mūziķi JĒKABU NĪMANI.

Jēkabs Nīmanis trīsreiz absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu klarnetes spēlē, maģistra grādu kameransambļa specialitātē un kompozīcijā.

«Būdams klarnetists, regulāri piedalos Latvijas koncertdzīvē, regulāri veicu skaņas instalāciju un audiovizuālo noformējumu darbus dažādos mākslas un sabiedriskos medijos un telpās. Komponēju ne tikai kamermūziku un izvērstas formas darbus, bet arī mūziku dažādiem Latvijas un ārvalstu teātriem, animācijas un kino filmām. Darbojos šajā sfērā jau apmēram 20 gadus. Esmu laikam viens no  šodienas aktīvajiem komponistiem teātra mūzikas žanrā, pašlaik apmēram 70 izrādēm oriģinālmūzika jau radīta. Vairāk darbojos teātra žanrā, jo tā man ir ne tikai iedvesma, bet arī kaut kādā ziņā sanākusi eksistences forma. Esmu arī režisors vienai izrādei – «Ceļojums uz ziemeļiem» pēc Kārļa Skalbes «Ziemeļmeitas» motīviem 2018. gadā Nacionālajā teātrī, bet varbūt nākotnē būšu vēl kādai.

JĒKABS NĪMANIS. Alvila Ronalda Bijona foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru