Nacionālās un drošības intereses

- 17.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar premjerministrs Krišjānis Kariņš valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē nāca klajā ar jau labu laiku gaisā virmojošu aicinājumu pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Vīzas Latvija austrumu kaimiņvalsts pilsoņiem, jāatgādina, de facto ir pārstājusi izsniegt vēl kopš februāra beigām – Krievijas iebrukuma Ukrainā brīža.

Kā liecina publiski pieejama informācija, termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā pašlaik izsniegtas nedaudz vairāk par deviņiem tūkstošiem Krievijas pilsoņu, lielākā daļa no viņiem oficiāli tiek dēvēti par investoriem (t.i., nopirkuši šīs atļaujas par naudu), bet vēl daļa vismaz paši sevi dēvē par Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma opozicionāriem. Protams, ir arī cilvēki, kuri šādas atļaujas saņēmuši kādu ģimenes apstākļu vai citu privātu iemeslu dēļ, tomēr šīs divas termiņuzturēšanās atļauju īpašnieku grupas ir lielākās un daudzskaitlīgākās.

Jautājums par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas pārtraukšanu arī nav kāda pēkšņa iegriba vai priekšvēlēšanu aģitācijas pasākums. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru