Nav iestaigātu taciņu, jāiet jauni ceļi

- 15.Jūnijs, 2022
Laikrakstā

Kur gan vēl cilvēkam meklēt padomu, aizstāvību vai palīdzību, ja ne pie sevis paša ievēlētas valdības? Sevišķi tagad, kad kara sašūpotās pasaules ekonomikas svārstībās dažāda veida atbalsts ir vajadzīgs visiem. Tostarp arī sabiedrības aktīvākajai daļai – uzņēmējiem. 

Par to, kāds klimats ir mūsu novada uzņēmējdarbībā, kā pašvaldība var atbalstīt savus uzņēmējus un kāds situācijai vērtējums no pašvaldības skatpunkta, saruna ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos GUNTI GLADKINU.

Vai ir uzņēmējdarbība, kas ar pašvaldību nekādā veidā nesaskaras?

Tas atkarīgs no uzņēmējdarbības lieluma, kādu grib attīstīt. Pamatā, lai sāktu uzņēmējdarbību, jāsaņem pašvaldības atļauja. Ja nav jāmaina teritoriju plānojumi vai vēl kaut kas, tad to saņemt ir vieglāk un ātrāk. Pašvaldība piedāvā uzņēmējiem telpas, zemi, kam tas nepieciešams. Ir daudz iespēju, kur var attīstīt ražošanu, būvējot no jauna vai izmantojot esošās ēkas, piemēram, kā bijušais Valmieras gaļas kombināts. 

Katrā pašvaldībā, kā tas bija agrāk, uz vietas bija vislabāk pārredzams, kā stimulēt un atbalstīt savus vietējos uzņēmējus, saprotot, ka rosīgie cilvēki ir tie, kas notur dzīvīgumu un katras apdzīvotās vietas «asins­riti». Kā ir tagad?

To, cik un kā atbalstīt uzņēmējus, katrā mazākajā novadā, kas tagad ir apvienības, noteica katras pašvaldības saistošie noteikumi, kas regulēja šo savstarpējo mijiedarbību. 

GUNTIS GLADKINS: pašvaldībai ir sviras un dažādi mehānismi, kā uzņēmējiem palīdzēt. I. Fērmanes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru