Nav īstais laiks eksperimentiem

- 3.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar noslēdzās kandidātu sarakstu pieteikšana 14. Saeimas vēlēšanām un kļuva zināms, ka uz vietām nākamā sasaukuma parlamentā kandidēs 19 politisko organizāciju pārstāvji.

Izredzes pārvarēt 5% barjeru ir gandrīz pusei no šiem sarakstiem, kā rezultātā nākamās Saeimas sastāvs var izrādīties raibs un grūti prognozējams.

Par ticamo iespēju, ka 14. Saeimā varētu iekļūt kupls skaits partiju, liecina ne tikai sabiedriskās domas aptaujas, bet arī virkne faktoru, kas, ja iespējams tā teikt, virmo gaisā. Pastāv uzreiz vairāki būtiski iemesli kopējai nedrošības sajūtai – bažas par ekonomisko krīzi, par Covid-19 pandēmijas iespējamo atgriešanos, kā arī – pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā – par fizisko drošību. No politiskajām partijām tiek gaidīta vairāk vai mazāk pārliecinoša šīs nedrošības sajūtas mazināšana, kas daudzos gadījumos izdodas ne īpaši labi. Tostarp arī tādēļ, ka nedz kāda no Latvijas politiskajām partijām atsevišķi, nedz tās visas kopā ņemtas nespēj ietekmēt procesus, kuru mērogi daudzkārt pārsniedz mūsu valsts robežas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmierietis - 3.Augusts, 2022 - 15:04

Reizēm gan šķiet, ka Liesmai liels Eksperiments ir Sedlinieka pārgudrie komentāri

Pievienot komentāru