Negribēti izteikta atzinība

- 29.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Priekšvēlēšanu solījums likvidēt Satversmes tiesu, ar ko Ainara Šlesera partijai izdevās plašākai sabiedrībai atgādināt par sevi, cita starpā apliecina viņa konsekvenci.

Šī politiķa un viņa politiski   saimniecisko kompanjonu Aivara Lemberga un Andra Šķēles – reiz sauktiem par A3 un Latvijas oligarhiem – neslēptajai netīksmei pret ST ir ilga vēsture. Turklāt pretenzijas sakņojas ne jau tikai partijas Latvija pirmajā vietā tagadējā argumentācijā – tāsprāt, tiesnešu tīri politiskajā atbalstā viendzimuma pāriem. Šī institūcija arī agrāk iemanījās «pabojāt asinis» viņu plāniem, iecerēm un lielmanībai. Tā izrādījās kaitinoši nepārvarams šķērslis, kas traucēja apsaimniekot iegūto valsts varu.    

Pirmais, kas jau 1999. gadā ierosināja (tad vien trešo gadu strādājušo) Satversmes tiesu likvidēt, bija toreizējais Ministru prezidents Andris Šķēle. Bārdaini, daudziem par pārsteigumu, atbalstīja toreizējā kabineta tieslietu ministrs Valdis Birkavs, cilvēks no juristu elites – LU pasniedzēju – «branžas». Jo tieši viņš, pats būdams premjers, 1994. gadā Satversmes tiesas likumu iesniedza Saeimai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru