Neikenkalna dabas koncertzāle atzinīgi novērtēta prestižajā konkursā «Eiropas Padomes Ainavu balva»

- 20.Aprīlis, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

No 6. līdz 8. aprīlim Grieķijā norisinājās Eiropas Padomes Ainavu konvencijas ieviešanas forums, kurā Valmieras novada pašvaldība saņēma Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkursa «Eiropas Padomes Ainavu balva» diplomu par pašvaldības īstenoto projektu latviešu Dziesmu svētku šūpulī Dikļos – Nei­kenkalna Dabas koncertzāles izveidi.

Līdz ar EP Ainavas balvas iepriekšējo sesiju nacionālo atlašu uzvarētājiem (Jūrmalas pilsētu, Kuldīgas novadu un Dau­gavpils pilsētu) Valmieras novads ir uzņemts EP Ainavas balvas dalībnieku aliansē, kas paver sadarbības iespējas dažādos projektos.

Neikenkalna dabas koncertzāle ir Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkursa sestās sesijas Latvijas nacionālās atlases uzvarētāja, kurā to žūrijas komisija atzina par augstvērtīgu, nacionālā mērogā nozīmīgu publisko telpu, kur meklējami Latvijas kultūras tradīciju un Dziesmu svētku pirmsākumi.

Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektores vietniece, Attīstības pārvaldes vadītāja: «Neizmērojams gandarījums par šo augsto un starptautisko novērtējumu, kas apliecina, ka salīdzinoši neliela vieta kā Dikļi, ar īpašu attieksmi, cieņu pret dabas vērtībām un profesionālas komandas darbu, spēj izcelt nenovērtējamo kultūras bagātību, kāda mums atstāta mantojumā no iepriekšējām paaudzēm.

GRIEĶIJĀ, KONKURSĀ «EIROPAS PADOMES AINAVU BALVA». No kreisās: Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldība, Dace Granta, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Maguelonne Dejeant-Pons, Eiropas Padomes Ainavu konvencijas izpildsekretāre, Julien Transy, Eiropas Padomes Ainavu balvas 6. sesijas žūrijas komisijas galvenais eksperts. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru