Nekas jau nemainās

- 1.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šķiet, vismaz pirms diviem termiņiem kādā no priekšvēlēšanu diskusijām viens no Valmieras pašvaldības deputātu kandidātiem solīja sakārtot Valmieras tirgu. Diemžēl uz manu vaicājumu, ar kādiem ietekmes līdzekļiem viņš to iecerējis privātā teritorijā panākt, konkrētas atbildes nebija. Šis kungs arī netika ievēlēts, līdz ar to viņam iespēja apliecināt savus vārdus ar reāliem darbiem bija zudusi. 

Tāpēc nav jābrīnās, ka kopš tiem laikiem tirgū nekas, ja neskaita piena un gaļas paviljona vieglu kosmētisko remontu, būtiski nav mainījies, jo visiem, kā izrādās, ir labi tā, kā ir, – apģērbu un apavu pārdevēji man atklāti atzinušies, ka gadījumā, ja pēkšņi notiktu brīnums un viņu tirgošanās vietas tiktu labiekārtotas atbilstoši laikmeta prasībām, viņiem šī vieta būtu jāpamet, jo īres maksa vairs nebūtu paceļama – tad jau labāk ziemas mēnešus pieciest, pa drusciņai sildoties iekšķīgi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Lasītājs - 1.Decembris, 2020 - 14:23

Tirgus lielā mērā ir pilsētas seja. Daudzi iebraucēji-tūristi, lai labāk iepazītu pilsētu , labprāt vēlas apmeklēt tirgu. Pēc sakoptās muzeja, Valletas un ezeriņa apkārtnes tirgū viņi nonāk kā tādā "šanhajā". Apģērbu un apavu tirgotāji praktiski tirgojas gandrīz zem klajas debess. Var tikai iztēloties, kas tur notiek stipra lietus vai sniegputeņa laikā. Par rakstā minēto neatkārtošos, bet stāvlaukums tirgū jau sen ir par mazu. Varbūt tam varētu atvēlēt nedaudz vietas neizmantotajās Lucas kalna pļavās. Tirgus dienās tur tuvējās ielas tāpat ir pilnas ar mašīnām. Varētu ieteikt tirgus īpašniekiem un pilsētas vadoņiem aizbraukt tepat līdz Cēsīm un paskatīties uz tirgu.

arī valmierietis - 6.Decembris, 2020 - 19:47

Nevajag pašiem savā akā spļaut! Ir tā laime zināt gan Cēsu, gan Valmieras tirgus, katram savs šarms. Kaimiņos vecais tirgus "palaists pa vējam", vietā jauns ar angāru uzcelts. Sestdien tur biju, ar tirgotājiem runājos. Viņi ar labu vārdu piemin vecos tirgus paviljonus, kuri tagad nīkst tukši. Jaunajā tirgū kaut kā neiedzīvojoties. Valmierā pārtikas tirgum nekādas vainas, tā patiešām ir pilsētas seja - mīļa, ierasta. Paldies Dieva, ka nerealizējās kādreizējais Ziloņa ambiciozais projekts. Lupatnieku daļā, protams, ir pamatīgs oldskūls, bet arī tas ir ierasts plus vēl andelmaņiem gluži ādu par acīm par to neplēš.

Pievienot komentāru