Neuzticība disidentisma vietā

- 27.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS nupat publiskoja aktuālas aptaujas rezultātu – par Latvijas iedzīvotāju gatavību vakcinēties pret Covid-19, kad radīsies šāda iespēja. Īpaši zīmīgs šajā gadījumā ir fakts, ka aptauja liecina nevis par bieži piesaukto ievērojamas daļas sabiedrības Covid-19 disidentismu, bet gan par neuzticēšanos lielā steigā izstrādātajām vakcīnām.

Kopumā par gatavību vakcinēties ir paziņojusi puse visu aptaujāto jeb 50%, atteikties no vakcinēšanās ir lēmuši 38% aptaujas dalībnieku, bet vēl 12% pagaidām nav izdarījuši savu izvēli. Kas būtiski, tad ar rādītāju 50% nav pietiekami tā dēvētās kolektīvās imunitātes sasniegšanai, tiek lēsts, ka tam nepieciešams, lai vakcinētos ap 70% iedzīvotāju. (Reizēm tiek minēti arī citi skaitļi, taču visi krietni virs 50%.)

To cilvēku skaits, kuri uzskata sevi par Covid-19 noliedzējiem un ir pārliecināti, ka nekādas pandēmijas nav, ka tā ir sazvērestība, kuru izdomājuši ķīniešu komunisti, amerikāņu imperiālisti, globālie baņķieri, pasaules aizkulišu valdība u.c. (vajadzīgo pasvītrot), tikmēr ir mazāks par 10%, un šī sabiedrības daļa vakcinēties, protams, negrasās. Visiem pārējiem, kuri negrasās vakcinēties vai šaubās par nepieciešamību to darīt, tikmēr nav pārliecības par vakcīnu drošumu, galvenokārt informācijas trūkuma dēļ.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru