No kara spēlēm līdz vēsturiskam pētījumam

- 22.Marts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Leģionāru piemiņas dienas pievakarē Kocēnu pagasta bibliotēkā notika Haralda Bruņinieka grāmatas par Aknīstes, Biržu, Elkšņu, Gārsenes, Saukas, Susējas un Viesītes pagastu nacionālajiem partizāniem Nāvi mānot atvēršanas svētki un tikšanās ar autoru. Sarīkojums sākās ar Haralda stāstījumu, kāpēc šī grāmata ir par Sēliju un nevis par Kocēniem.

«Sākšu ar to, ka vēsture mums katram sākas no ģimenes, un līdzīgi tas bija arī man. Mans vectēvs Jānis Vītoliņš bija represēta persona, kas izcieta sodu padomju nometnē, un viņam izdevās atgriezties un atstāt daudzus atmiņu stāstus. 

Esmu dzimis Jēkabpils rajona Aknīstē, un, mācoties pamatskolas klasēs, mums radās iecere sarīkot kara spēli. Atsaucība bija laba, un mēs ķērāmies pie realizācijas plāna: ierīkojām bunkuru, nozāģējām eglei galotni, lai ierīkotu novērošanas torni. Darbi ritēja plānveidīgi līdz brīdim, kamēr mūs atklāja un piedraudēja ar nepatikšanām.

HARALDS BRUŅINIEKS: «Nacionālos partizānus raksturo kultūras relatīvisms, mantotās paražas, mīlestība pret darbu un zemi, viņu kopējā identitāte bija mērķis par atjaunotu Latvijas valsti.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru