No somiem ir ko mācīties

- 19.Oktobris, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Augustā Dikļu pils konferenču zālē notikušajā seminārā klātesošos ar Somijas pieredzi valsts aizsardzībā iepazīstināja Latvijas Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre BAIBA BĻODNIECE, taču, tā kā viņa tobrīd kandidēja 14. Saeimas vēlēšanās, lai neradītu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam iespēju pārmest Liesmai slēptu vai neslēptu politisko reklāmu, nolēmu šo informāciju izmantot vēlāk. Tagad, kad vēlēšanas notikušas, droši varam publicēt stāstījumu.

Jābūt savām militārajām spējām

Visaptverošais valsts aizsardzības koncepts radīts Somijā, no kurienes to arī esam paņēmuši. Kā zināms, Somija karā uzvarēja Krieviju, tomēr 70 gadus ir gatavojusies tam, ka Krievija vēl aizvien varētu iebrukt, tāpēc izveidojusi šo vis­aptverošo valsts aizsardzības konceptu, kas balstās katra indivīda spējā, gatavībā un zināšanās pašiem sevi aizsargāt, būt gataviem iebrukuma gadījumā, apzinoties, ka tikai visi kopā – katrs indivīds atsevišķi, privātais sektors, valsts institūcijas – var sekmīgi turēties pretī iebrukuma gadījumā. Jābūt gudrai politiskajai vadībai, ko mēs šobrīd redzam Ukrainā – Ukrainas prezidents un valdība, manuprāt, lieliski demonstrē ne tikai iekšpolitiski, bet arī ārpolitiski, kā karot informatīvajā telpā un ar citu valstu atbalstu.

BAIBA BĻODNIECE: «Īstenojot visaptverošās valsts aizsardzības konceptu, mēs būsim stipri un gatavi sevi aizsargāt.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru