Nosvinēts pirmais izlaidums

- 4.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Divdesmit četri novada bērni pagājušās nedēļas nogalē, saņemot dāvanas un ziedu pušķus, svinēja atvadas no Mazsalacas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes.

Mazsalacas bērnudārzs darbojas divās ēkās, tāpēc arī svētki tika svinēti dubultā. Savs izlaidums bija mazajiem, bet nu jau tik lielajiem ramatiešiem un savs arī izaugušajiem mazsalaciešiem.

«Bērnudārzu pilsētā beidza 17 bērni, bet Ramatā – 7. Cik zināms, tad visi arī turpinās izglītību iegūt Mazsalacas vidusskolā. Ramatas grupiņas bērni arī pirmajā klasītē mācīsies turpat Ramatā, bet pārējie visi mācīsies pilsētā,» tā pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Saiva Liepa, priecājoties, ka pirmais izlaidums bērnu dzīvē nosvinēts godam. Ramatas bērni izlaidumā vecākiem un draugiem rādīja iestudējumu, stāstot, kā bērnudārznieks devies mājās, pats izvēlas kļūt par skolotāju, mācot lelles un rotaļu lāčus visās gudrībās un zinībās, kuras apguvis bērnudārzā dienas laikā.

Savukārt Mazsalacas bērni gan dziedājuši, gan dejojuši. «Valsis – viņiem bija pirmais valsis,» priekā dalījās Saiva, sakot paldies visiem skolotājiem un vecākiem, kas bijuši līdzdalīgi brīnišķīgā notikuma radīšanā. Paldies vecākiem arī par to, ka viņi sarūpējuši paliekošas dāvanas pašam bērnudārzam. Ramatieši dāvinājuši ābeli, kas augs, plauks un ražos par prieku daudziem vēl gadu desmitus, bet mazsalacieši rūpīgi meistarojuši koka rotaļu namiņu, kurā turpmāk varēs spēlēties visi bērni, kas vērs bērnudārza durvis, kamēr izaugs līdz skolas vecumam.

«Bērnudārzs būs atvērts arī vasaras mēnešos. Vecāki dodas darbos, un gan Mazsalacā, gan Ramatā būs kopā gandrīz pussimt bērnu, kas kopā ar draugiem bērnudārzā rotaļāsies vasaras mēnešos. Ne visi bērni iestādi apmeklēs katru dienu, taču pieprasījums pēc bērnudārza ir, un esam gandarīti, ka spējam ģimenes atbalstīt,» sacīja Saiva Liepa.

PIRMAIS VALSIS un pirmais izlaidums. Šiem bērniņiem, kas rudenī vērs Mazsalacas vidusskolas durvis, skolu izlaidumu vēl būs daudz, beidzot pamatskolu, vidusskolu, koledžu vai augstskolu, bet bērnudārza izlaidums paliks pirmais un vienīgais. Anetes Gluhas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru