Notikusi īpaša vasaras nometne

- 21.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas garumā skolotāji, kas ikdienā māca un atbalsta bērnus ar īpašām vajadzībām, varēja papildināt zināšanas. Svarīgi bija arī atpūsties pēc darba cēliena un smelties spēku jaunajam mācību gadam.

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra pedagogi un atbalsta personāla speciālisti, kā arī audzēkņu vecāki un pašvaldības darbinieki pagājušo nedēļu varēja vadīt dienas zaļā pļavā. Nometne, kurā lektori dalījās pieredzē, tiešām notika dabā, laukos Vaidavas pusē.

«Strādājot skolā un attīstības centrā, ir jāsaprot, kā var palīdzēt cilvēkiem, kā var palīdzēt bērniem, kā viņu vecākiem, un tas ir mūsu darbs ikdienā. Taču, par šo nometni domājot, es akcentēju: nevienam tu nevari palīdzēt, ja pats nevelti laiku arī sev, savu vērtību sakārtošanai! Tāpēc šajā dienas nometnē, kas ilga veselu nedēļu, aicināju kopā skolotājus, speciālistus, vecākus, lai izprotam, ka vērtības jau mums ir vienas, ka jāļaujas pie apaļa galda, brīvā atmosfērā, prom no ierastās vides visu izrunāt. Mēs kopīgi runājam arī par to, kādas šķautnes spējam sevī attīstīt. Ja tas ir radošums, tad kā to apgūt savā labā, paust citiem, kā parādīt; ja tā ir vēlme paveikt lietas, kas pašam svarīgas, tad iet un darīt, nevis čīkstēt. Kur rast šo iedrošinājumu. Kas vienmēr būs un kas patiešām nav no tevis atkarīgs,» pārrunātās tēmas ieskicēja Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra vadītāja Daiga Ramata un pauda gandarījumu, ka izdevies kvalitatīvu nometni sarīkot, pateicoties ASV vēstniecības Latvijā atbalstītam projektam.

SVARĪGI mīlēt un strādāt, nevis tikai strādāt, par mīlestību piemirstot. Lektori, kas nometnes dalībniekus uzrunāja, mudināja sasniegt sasniedzamo un meklēt dažādus ceļus līdz mērķiem. Sarunā ar skolotājām un vecākiem apmācību treneris Aleksis Daume. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru