Noturība pie zemes – pareiza izvēle

- 3.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rīt 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. Kad redakcijā plānojām, kādu aktuālu foto vislabāk likt «Liesmas» pirmajā lappusē pirms šiem svētkiem, vienprātīgi nospriedām, ka ir jābrauc uz laukiem un jāaprunājas ar sējas darbu veicējiem, jo savas dzimtās zemes kopšana taču ir un paliek svēta lieta.

Zemkopjiem katra jauna sezona, kā ierasts, sākas ne tikai ar steidzamiem lauku darbiem: ziemāju virsmēslošanu un pavasara sēju, bet arī ar cerībām uz labu jauno ražu. Šogad tas ir aktuālāk nekā jebkad agrāk, jo par Eiropas maizes klēti pamatoti dēvētajā Ukrainā kopš 24. februāra turpinās Krievijas nežēlīgā kara iebrukums. ES jau ir paziņojusi, ka Ukrainas notikumi būtiski ietekmēs Eiropas lauksaimniecības tirgu. Kara dēļ pasaules tirgū tādos apjomos kā agrāk vairs neienāks Ukrainas ražotā augkopības produkcija, tādēļ pašlaik globālajos un lokālajos tirgos daudz vairāk kopražas kāpinājumā sagaida no citu valstu pieredzes bagātajiem graudkopjiem.

AUZU SĒJĀ. Ar prieku vērojām, cik profesionāli prāvajā tīrumā Rūjienā netālu no Valmieras ielas strādāja Māris Kupcis. Viņš arī piekrita uz minūti pārtraukt sēšanu, lai «Liesma» tiktu pie šī foto. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru