Oficiālais pasākums un alternatīvais pasākums

- 4.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nākamajā nedēļā, 12. un 13. novembrī, Rīgā, pamatā gan tiešsaistē, ir gaidāms kārtējais starptautiskais drošības un politikas forums Rīgas konference 2020. Minēto pasākumu organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Ārlietu un Aizsardzības ministrijām, un attiecīgi arī konferences ievirze ir viennozīmīgi skaidra.

Tajos pašos datumos un apmēram tādā pašā režīmā (t.i., daļēji klātienē, bet vairākumā gadījumu tiešsaistes režīmā) Rīgā notiks vēl viens pasākums – Konference par bruņojuma kontroli un drošību Ziemeļeiropā jeb, ja vienkāršoti, tad konference par kodolbrīvu Baltijas jūras reģionu. Šī šobrīd piemirstā ideja bija ļoti aktuāla pagājušā gadsimta 80. gados, kā arī populāra ne tikai trimdas latviešu, bet visu trimdas baltiešu un arī daudzu Baltijas valstu disidentu vidū.

Virkne ļoti augsta starptautiska līmeņa ekspertu atzīst, ka plāni par kodolbrīvu Baltijas jūras reģionu bija pilnībā realizējami pēc PSRS sabrukuma, nekādu šķēršļu to īstenošanas ceļā nebija. Vairākumam reģiona valstu nekādu kodolieroču arī nebija, un būtībā reģionā atradās un turpina atrasties tikai divas valstis ar kodolieročiem to teritorijās – Krievija, kas pati ir viena no pasaules divām galvenajām kodolvalstīm, un Vācija, kuras teritorijā izvietoti Savienoto Valstu kodolieroči.  


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru