Oficiāli Izdomāta Krāpšana (OIK)

- 14.Februāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Pie tāda secinājuma nonācu, saņemot Valmieras Mednieku un makšķernieku biedrības rēķinu par šī gada janvārī patērēto un nepatērēto elektroenerģiju. Janvāra beigās valdes sēdē runājām par biedrības šautuvi, kuras elektrības rēķins par 2017. gadu bija 256,68 eiro par kopā patērētām 25 kilovatstundām. Tas ir vairāk nekā 10 eiro par vienu kilovatstundu. Biedrības šautuvi praktiski izmantojam kādas 10 dienas gadā. Tomēr visu gadu maksājām abonēšanas maksu par strāvas lielumu 17,25 eiro.

Jaunajā rēķinā par janvāri pie abonēšanas maksas parādījies vēl viens papildu maksājums: jaudas obligātā iepirkuma komponente (OIK) par ampēriem — 14,56 eiro, un nu jau summa mēnesī ir 32,05 eiro, lai gan neesam patērējuši nevienu kilovatstundu elektroenerģijas! Kā var likt maksāt par neko? Tā jau ir atklāta laupīšana. Ja tā turpināsies, kāda «gudrā galva» izdomās uzlikt abonēšanas maksu ūdenim atkarībā no caurules resnuma vai arī veikalā iedomāsies uzlikt ieejas maksu, lai gan neko nebūsi patērējis vai pircis. Nav nekādas loģikas!

Vispār, runājot par zaļo enerģiju, par tādu var nosaukt tikai saules un vēja enerģiju, arī daļēji mazo hidroelektrostaciju saražoto elektroenerģiju, jo daudz rakstīts par mazo hidroelektrostaciju kaitīgo nodarījumu apkārtējai videi. Tīrā afēra ir tā saucamā koģenerācija, kur elektrības ražošanas procesā tiek sadedzināta Krievijas dabas gāze. Tāpat iespējamas blēdības ar šķeldas izmantošanu elektrības ražošanai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru