Optimizācija rentabilitātes vārdā

- 24.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen kļuva zināms, ka Latvijas Pasts līdz šā gada beigām valstī kopumā nerentabilitātes dēļ plāno slēgt 105 pasta nodaļas.

12 no tām beigs pastāvēt uz visiem laikiem, kamēr pārējo 93 nodaļu vietā pasta pakalpojumus iedzīvotājiem viņu dzīvesvietās sniegs pastnieks. Kura vizīti daudzos gadījumos iepriekš nāksies pieteikt telefoniski.

Tostarp vismaz viens no Latvijas novadiem (pie tam teritorijas ziņā pats lielākais, Dienvidkurzemes) paliks vispār bez pasta nodaļām. Turklāt pastāv pamatotas aizdomas, ka optimizācija un rentabilitātes meklēšana tikai ar šo gadu nebeigsies un attiecīgi Latvijas lauku iedzīvotājiem jārēķinās ar to, ka pasta pakalpojumi kļūs viņiem aizvien tālāki un aizvien grūtāk pieejami. Arī par kādām vismaz daļējām alternatīvām runāt ir bezjēdzīgi – ar pakomātiem, bankomātiem u.c. Latvijas laukos daudzviet ir pat vēl sliktāk nekā ar pasta pakalpojumu pieejamību. Lai cik tas dīvaini izklausītos, ņemot vērā Latvijas mērogus, bet ir vietas, no kurām tuvākais bankomāts atrodas pat 30 un vairāk kilometru attālumā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru