Ozolu ģimenei ozolu spēks

- 22.Novembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Uzņēmīgā OZOLU ģimene – ANETE, UĢIS un viņu bērni – dzīvo un saimnieko Uģa dzimtas mājās Kocēnu pagasta «Jaunjānēnos». 

Var tikai apbrīnot, cik enerģiski un mērķ­tiecīgi viņiem viss izdodas, pie tam ņemot vērā, ka kopīgajā saimniecībā «Ozolzīles» viņiem nav vienīgā darbošanās – Uģim ir arī būvtehnikas uzņēmums, bet Anetei dizaina darbnīca «Ozollapa». Gan saimniecība «Ozolzīles» (divi gadi aizvadīti pārejas perioda bioloģiskās saim­niecības statusā, bet nu jau divus gadus tā ir pilnvērtīga bioloģiskā saimniecība), gan dizaina darbnīca darbojas zem sava SIA «Trīs ozolzīles». Skan intriģējoši, un Anete paskaidro, kādēļ sabiedrībai šāds nosaukums dots: «Ģimenē aug trīs bērni, un ozolu bērni taču ir zīles. Viņiem paliks šī saimniecība.» 

Kur likt cidonijas?

««Jaunjānēnos» zemes netrūkst, kādreiz vīra vecvecākiem, lieliem lauksaimniekiem, piederēja arī vairākas apkārtējās mājas. Pagaidām gan visu īpašumu vēl nespējam apsaimniekot, pa laikam nācies palīgā aicināt talciniekus. Tomēr iznomāt zemi negribējām, nolēmām saimniekot paši.

SILTUMNĪCĀ LĪDZ PAVASARIM iekārtojušās krizantēmas. Tās tiekot kolekcionētas un audzētas gan stādiņiem, gan smukumam. Bērnībā savā vārdadienā 8. oktobrī Anete vienmēr saņēmusi dzelteno krizantēmu podziņu pušķi. Varbūt tādēļ, ka saistās ar atmiņām, šīs puķes Anetei joprojām tā iet pie sirds. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru