Pabūt otrā pasaules malā

- 13.Decembris, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Ceļotājs JĀNIS TRAUTMANIS pirms pāris mēnešiem atgriezās no Dienvidāzijas. Izmest loku pa Indonēziju, Filipīnām, Kambodžu, Taizemi viņam gribējies pēc gada, kas bija pavadīts Jaunzēlandē. Uz brīdi viņš piestāja savā dzimtajā Rīgā un Valmierā, kur reiz studējis, lai tagad jau sūtītu draugiem vēstules no Austrijas, no Alpu pakājes.

«Kāpēc to visu vajag? Iegūt pieredzi, redzēt citas vietas, parunāties, saprast un sajust, kā citur cilvēki dzīvo, jo mani neatstāj tā sajūta, ka mēs Latvijā dzīvojam kā burbulī – ja tu neceļo, tad par to, kas notiek pasaulē, tu skaties bildēs, ziņās,» tā JĀNIS TRAUTMANIS, kurš ceļojumā pieredzēto glabā ne vien savā atmiņā, bet labprāt ar padomiem un zināšanām dalās. Jānis Jaunzēlandes ceļojumu izrādījis 30 sēriju stāstā, kas skatāms ReTV kanālā.

 

Ceļo, dzīvo, piedzīvo

 

Tāds ir ne vien Jāņa dzīves moto, bet arī pieminētā ceļojumu videostāsta nosaukums. Līdz jaunajam gadam televīzijā vēl tikšot parādītas Jāņa filmētā un kopā liktā stāsta pēdējās divas sērijas, kad, izstaigājot Kambodžu, arī izlemts uz laiku atgriezties mājās.

«Tā pirmā vēlme bija pastāstīt citiem, ka ceļojums var būt izaicinājums, ka vari nopirkt lētāko lidmašīnas biļeti un doties, kur acis rāda... Jā, saprotu, ka ne visi cilvēki tā var, jo viņiem vajag zināt: kur apmetīsies, ko ēdīs, ko apskatīs, ar ko tālāk brauks? Es esmu pārliecināts, ka arī tad, ja nav daudz naudas, bet ir liela apņēmība un vēlme nokļūt galamērķī, tas ir sasniedzams,» uzsvēra Jānis, vērtējot, ka, iespējams, pārliecību dod pieredze. Studējot Vidzemes Augstskolā tieši tūrisma programmu, Jānis jau pabijis ārvalstīs – Beļģijā, Islandē, kādu vasaru devies uz ASV, lai Garezerā kopā ar citiem jauniešiem piedalītos tautiešu nometnē. Pāris gadus viņš strādājis Lietuvā.

«Es ļoti vados pēc tāda principa: ja tev dzīve ko piedāvā, to nedrīkst noraidīt. Kad noraidi piedāvājumu, iespēju, kas nāk tavā virzienā, tu it kā jau noraidi arī to, ka cita iespēja raudzīsies uz tavu pusi, ka tā vairs nenāks pa to pašu taciņu. Ja iespēju pieņem, tad man liekas, ka tā taciņa paveras,» pārdomās dalījās Jānis, piekrītot, ka katrs piedāvājums ir jāvērtē, taču bailes gan nav labākās padomdevējas.

SARKANBALTSARKANAIS karogs Ruapehu vulkāna virsotnē, 2797 metru augstumā. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru