Pacelti mūspusē pirmie augstsprieguma līnijas balsti

11.Jūnijs, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Paceļot Rūjienas novadā pirmos jaunās augstsprieguma elektrolīnijas Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums balstus, akciju sabiedrība Augstsprieguma tīkls maijā uzsākusi projekta realizācijas nākamo posmu, izbūvējot jaunu 330 kilovoltu elektrolīniju no Rīgas TEC-2 līdz apakšstacijai Kilingi-Nemme Igaunijā.

Projekta nozīmīgumu Latvijas energoapgādē uzsver Augstsprieguma tīkla valdes loceklis Arnis Staltmanis:

«Jaunais Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums ir svarīgs solis uz Latvijas enerģētiskās neatkarības un elektroapgādes drošuma stiprināšanu, kā arī uz efektīvāku elektroenerģijas tirgu, jo ļaus palielināt pārrobežu elektroenerģijas tirdzniecību, kas patlaban ir ierobežota pārvades jaudu trūkuma dēļ. Pēdējos trīs gados sastrēgums uz Igaunijas un Latvijas robežas ir orientējoši 30%, kā arī vidējā cenas starpība gada griezumā starp Igauniju un Latviju ir orientējoši 3 eiro par megavatstundu. Paredzēts, ka līdz ar jaunā starpsavienojuma izbūvi caurlaides spēja abos virzienos palielināsies par 500/600 megavatiem.»

Projekta būvniecību veic pilnsabiedrība EE - LV Interconnection, kas atklātā iepirkuma procedūrā piedāvāja to realizēt par 74,3 miljoniem eiro, 65% tiek segti no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu līdzekļiem. Projekta ietvaros tiek izbūvēta ne tikai līnija, bet arī paplašināta apakšstacija TEC-2. Pārējās izmaksas tiks segtas no uzkrātajiem elektroenerģijas sastrēgumu vadības ieņēmumiem.

Būvnieku pārstāvis – pilnsabiedrības EE - LV Interconnection projektu vadītājs Kaspars Sants – ir gandarīts par iespēju piedalīties šādā apjomīgā izaicinājumā, strādājot starptautiskā komandā: «Esam gandarīti par iespēju īstenot tik nozīmīgu objektu. Šis ir starptautisks projekts, jo tā īstenošanā ir ieinteresētas visas trīs Baltijas valstis, interesanti, ka arī būvniecības darbus veic uzņēmumu pilnsabiedrība no Latvijas, Igaunijas un Polijas.»

Pilnsabiedrības EE - LV Interconnection sastāvā ietilpst Latvijas Republikā reģistrēta sabiedrība ar ierobežotu atbildību Elko, Polijas Republikā reģistrēta akciju sabiedrība SELPOL un Igaunijas Republikā reģistrēta akciju sabiedrība LEONHARD WEISS ENERGY.

Latvijā elektropārvades līnija būs 176 kilometru garumā, kopējais balstu skaits pārsniegs 500. Jauna elektropārvades līnija aptuveni 28 kilometru garumā tiks būvēta no Igaunijas robežas līdz esošajam elektropārvades līnijas koridoram posmā Rūjiena - Aloja, tālāk to turpinot pa esošās 110 kilovoltu līnijas koridoru gar Aloju, Limbažiem un Skulti līdz Saulkrastiem. Savukārt tālāk līnija tiks izvietota blakus topošajam Rail Baltica dzelzceļam.

VIŅI AUGSTUMA NEBAIDĀS. Ļoti atbildīgs darbs, pašiem atrodoties lielā augstumā virs zemes, ir balsta montētājiem. Nav nemaz tik viegli balsta kājas augšu savietot ar balsta galvas apakšu, un pēc tam šo savienojumu vēl vajag sastiprināt kopā vienā veselā! Protams, te ļoti atbildīgi un gluži vai ar pulksteņmeistara precizitāti jādarbojas arī autoceltņa vadītājam, burtiski pa centimetram koriģējot strēlē iekārtās iespaidīgo izmēru un arī smagās balsta galvas pamatnes atrašanos. Foto no akciju sabiedrības Augstsprieguma tīkls arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru