Padarīt dzeju populārāku tautā

- 16.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Piektdien, 11. septembrī, Valmierā norisinājās akcija Dzejolis uz trotuāra. Pastaigājoties pa pilsētu, ikkatrs varēja izlasīt 96 dzejoļu galvenokārt fragmentus uz trotuāriem. Par tādu iespēju jau piekto gadu parūpējās Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) 7. līdz 12. klases skolēni. 

Par akciju plašāk pastāsta Valmieras Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Rudzīte, ar kuru Liesma satikās piektdien akcijas laikā. Šogad atteikušies no citiem pasākumiem kovida dēļ. «Tāpēc šogad par godu Dzejas dienām mums paredzētas tikai divas tradicionālās akcijas – Dzejolis uz trotuāra un otrdien (15. septembrī) jau devīto gadu VVĢ Dzejas slams.

Akcijas pirmsākumos, kad rakstījām dzejoļus uz asfalta, neviļus iedvesmojāmies no dažiem dzejniekiem, jo viņiem ir dzejas rindiņas par to, kā bērni uz asfalta zīmē. Tā ir arī atcerēšanās par bērnu dienām, jo kurš tad nav zīmējis uz asfalta! Uz asfalta uzrakstīta dzeja un, ja vēl kāds cits to izlasa, tomēr pievērš uzmanību, tas jau ir Dzejas dienu galvenais uzdevums – dzeju padarīt populārāku tautā.»

DZEJOLIS UZ TROTUĀRA. No kreisās aizmugurē Paula Dzene, Krista Milberga. No kreisās priekšpusē Paula Ādamsone, Sindija Pārupe – VVĢ skolnieces no 12.c klases. Foto no Valmieras Valsts ģimnāzijas  arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru