Palutini sevi ar zemenēm!

- 8.Jūlijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijā otrais lielākais zemeņu lauks atrodas 9 km no Valmieras pa ceļam uz Rūjienu. Autobraucēji nevar nepamanīt nelielo tirgošanās vietu, kas pieticīgā vienkāršībā ir ierīkota lauka ceļa malā. 

Tur vienmēr ir kādi pircēji un pat neliela rinda, jo šobrīd vasaras ogu karalienei zemenei ir pievērsta visu uzmanība, pielūgsme un atzinība. Viņas zvaigžņu stunda nav ilga – tās ir tikai dažas nedēļas jau tā īsajā vasarā, kad jāpaspēj tās nolasīt, pēc iespējas vairāk apēst svaigas, cerot, ka uzkrātie vitamīni uzglabāsies ilgtermiņā un veiksmīgi cīnīsies ar vīrusiem rudenī un ziemā, neapēstā raža jāieziemo, un daudziem zemenes ir arī labs piepelnīšanās avots, dodoties palīgā novākt ražu. 

No ceļa zemeņu milzīgā lauka labumi nemaz nav pamanāmi, jo ogas slēpjas zem tumšzaļajām lapām. Lauks kā jau lauks! Tikai paejot tuvāk, paveras pārsteidzošs skats ar bezgalīgi garām, bet glītām zemeņu stādu vagām un dzeltenīgo salmu paklāju starp tām. Kādā nogabalā pa tumšzaļo paklāju izretinājušies ogu lasītāji, un viņu nolīkušās muguras gaišajā apģērbā kustas lēnām, kamēr rokas veiklām kustībām pielasa vienu kasti pēc otras.

RAIVO BŪMANIS: dabiski audzētās un saldās Ziemeļu zemenes tevi gaida. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru