Pamatakmens ir ielikts

- 5.Jūnijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau 26 gadus Valmieras un Gīterslo reģionu sadarbības ietvaros veiksmīgi ir iekļāvušies arī Naukšēni. Taču pagājušajā gadā Naukšēnu novada pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu tieši ar Borgholchauzenas pilsētu, tādēļ 10. septembrī grupa no šīs pilsētiņas viesojās Naukšēnu novadā. Grupas sastāvā bija arī Borgholchauzenas – Naukšēnu draugu kopas vadītāja Regīna Hartlāge, kura jau bija sākusi ap sevi pulcēt interesentus sadraudzības veidošanai starp abām pašvaldībām. Birģermeistars Dirks Špekmans ieminējās, ka kaut ko līdzīgu varētu noorganizēt arī mēs šeit, Naukšēnos. Pēc diviem mēnešiem, 10. novembrī, tika likti pamati šādas grupas veidošanai, un tā no 19. līdz 25. maijam mums bija reāla iespēja praktizēties — uzņemt vācu viesus Latvijā un, protams, arī pašos Naukšēnos.

Prieks par to, ka SIA VTU Valmiera autobusa vadītājs Edgars Zaķis labi prot vācu valodu, un mēs ar mierīgu sirdi Rīgas un tās apkārtnes, kā arī Valmieras apskati droši varam uzticēt viņam. Toties Ķoņu dzirnavas viesiem kalpo par oāzi, kur ik vakaru atgriezties un atgūt spēkus jaunai dienai. Par to parūpējas saimniece Mirdza Čākure, no kuras staro apbrīnojama viesmīlība un dāsnums, nemaz nerunājot par viņas radošo garu. Viesus pārsteidz interesantais telpu dizains, kur, šķiet, katra mazākā lietiņa ir mīlestībā izlolota un radīta. Un kur tad vēl gardās brokastis, kur pašceptie, smaržīgie maizes klaipiņi ik rītu lutina ciemiņu garšas kārpiņas!

22. maijs ir Naukšēnu diena: tikšanās pašvaldībā, prezentācija par mūsu novadu kultūras namā, Cilvēkmuzejs, Naukšēnu muiža. Pozitīvu izbrīnu vācu viesiem izraisa Naukšēnu novada vidusskola — kā ar tik maz cilvēkiem un resursiem var panākt tādu rezultātu? Arī iepriekšējā vācu grupa, kas viesojās vidusskolā 10. septembrī, priecājās par gaumīgi un moderni aprīkotajām telpām, īpaši mājturības klasēm, trenažieru zāli un bērnudārza grupiņām.

Vācu draugu vēlmi paviesoties pie kāda mazsaimnieka un apskatīt ko tipiski latvisku piepilda Alise Zariņa, Pilskalnu saimniece. Bez romantiskās lauku ainavas apjūsmošanas Rūjas krastā, kur ganās ņipru kazu bariņš kopā ar dažādiem mājputniem, ir iespēja arī degustēt un iegādāties kazas sieru.

VIESOJOTIES pie Blomes pagasta Donu mājas Īstās latvju saimnieces Ilzes Briedes. Noras Kārkliņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru