Pandēmija un 5. jūnijs

- 3.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šīs nedēļas sākumā notikušajā koalīcijas padomes sēdē aizsākās, kā tika paziņots oficiāli, «idejiska diskusija» par iespēju, ka epidemioloģiskās situācijas dēļ varētu tikt atliktas šā gada 5. jūnijā gaidāmās pašvaldību vēlēšanas, un tas vienlaikus var nozīmēt arī jaunā teritoriālā dalījuma atlikšanu uz nenoteiktu laiku.

5. jūnijā, jāatgādina, ir paredzēts vēlēt vairs ne līdzšinējo 119, bet teritoriālās reformas rezultātā izveidoto 42 pašvaldību domju deputātus. Šeit gan jāpiebilst, ka teorētiski vēl ir iespējama lēmumu par jauno teritoriālo dalījumu pārskatīšana, taču tikai teorētiski, jo praktiski šī iespēja ir atklāti mazticama. Attiecīgi arī visi nepieciešamie lēmumi un rīkojumi jau ir pieņemti, un faktiski atlicis tikai nobalsot par jauno domju sastāvu.

Lai arī līdz 5. jūnijam vēl ir samērā daudz laika, šeit nepieciešams atcerēties, ka vēlēšanas notiek ne jau tikai šajā konkrētajā datumā. Pie vēlēšanām pieder arī priekšvēlēšanu pasākumi un aģitācija, tikšanās ar vēlētājiem un virkne citu lietu, kas visas gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija Latvijā neuzlabosies, var kļūt par papildu stimulu pandēmijas tālākai izplatībai. Īpaši svarīgi tas ir tādēļ, ka citas taktikas, kā tikai ierobežojošu pasākumu noteikšana līdz brīdim, kamēr pandēmijas izplatību izdosies apturēt ar vakcinēšanās palīdzību, Latvijai vienkārši nav. Tieši tāpat kā pārliecinošam vairākumam visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru