Panikai nopietna pamata nav

- 9.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Lai gan politiķu izteikumos allaž esmu ieklausījies piesardzīgi, nevaru nepiekrist Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētāja Krišjāņa Feldmaņa nesen televīzijā izteiktajam aicinājumam – pieejamo energoresursu apjomu un to strauji kāpušo cenu dēļ tomēr nekrist panikā.

Dzīves pieredze tiešām pierāda, ka panika nekādā situācijā nevienam un nekad nav bijusi labākā padomdevēja. Kur nu vēl brīdī un reizē, kas prasa ļoti pārdomātu, jau kopīgu, valsts mēroga rīcību, kā tas ir tieši energoresursu sakarā.  Situācija energoresursu tirgū satrauca pasauli jau pērn, kad dažādu iemeslu vai pat jau nelabvēlīgas situācijas priekšnojautu dēļ strauji sāka celties to cenas. Kopš Krievijas kara sākuma pret Ukrainu un agresoram noteiktajām sankcijām nu augstajām cenām klāt vēl nākusi nedrošība par energoresursu, it sevišķi gāzes, pieejamību, proti, iespējām valstij to dabūt iedzīvotājiem un arī ražošanai vajadzīgajā apjomā. 

Panika visbiežāk sākas, kad trūkst ticamas informācijas un ir vien minējumi. Turklāt, kā gan lai cilvēki nesatraucas, kad no valsts un pašvaldības amatpersonām arvien uzstājīgāk skan informācija par nepieciešamību energoresursus taupīt. Loģika tad nu ir gluži vienkārša: ja jau pieprasa taupīt, tātad arī valdībai ir bažas, vai pat tā jau apzinās, ka energoresursu tiešām var nepietikt.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Novadnieks - 9.Augusts, 2022 - 13:47

Sauc to par paniku, vai kā citādi,taču pamatīgam satrukumam, kā pērdzīvosim šo ziemu, ir jābūt katram. Ne jau valdība vien to mūsu vietā izdomās. Jau laikus jāsāk domāt katram. Galu galā ir jāsaprot, ka pacietība un taupība, ar kādu pacietīsim visu šo dārdzību, būtībā ir katra mūsu reālā palīdzība Ukrainai. Ukrainas karš prasa visām Eiropas valstīm milzīgus līdzekļus. Ar lielo inflāciju jau apmaksājam Ukrainai piegādātos ieročus un militāro tehniku, jo tā ir milzu nauda, kas tai vajadzīga. Ja to nesaprotam, čīkstam, vaimanājam par mūsu dzīves grūtībām, kur vismaz nav jābaidās, ka ik brīdi kāds šāviņš mūsu mājā trāpīs, tad īstenībā nekādi Ukrainaas atbalstītāji neesam. Taču, ja nepalīdzēsim tagad ukraiņiem, daudz lielākas briesmas par apkures dārdzību un inflāciju jau nākamgad var velties arī pāri Latvijai un mūsu katra vēl joprojām diezgan ērtai un pārticīgai dzīvošanai

latvietis dziļ… - 9.Augusts, 2022 - 18:31

Feldmans, autor, Feldmans! Ja viņu paklausās, tad šķiet visgudrākais pa visu Saeimu. Bezkaunīgākais noteikti. Ar viņu kopā mēs tālu tiksim!

Pievienot komentāru