Par blusiņu, utīti un līdzsvaru

- 3.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Blusiņa, utīte, cērmīte, mēslu mušiņa, vīrusiņš un bacilītis – tās visas ir Dieva radībiņas, šīs un neskaitāmas citas, kas pašas par sevi nav ne labas, ne sliktas, bet savas īpašības iegūst attiecībā pret citām dzīvības formām.

Nevarētu būt, ka jebkādas dzīvības formas radīšana ir bijusi absolūti bezjēdzīga vai nejauša, tāpēc vienīgais, ko atliek secināt, – jēga ir līdzsvarā. Tur, kur ir ieviesušies parazīti, tātad ir pieejama tiem tīkama vide. Bet kā ziņā ir līdzsvara noturēšana? Visticamāk, Dieva ziņā, bet arī cilvēkam, taisītam pēc Viņa ģīmja un līdzības, ir jāuzņemas kāda daļa atbildības.

Uz šādām pārdomām mani uzvedināja 1. novembrī jaunievēlētās 14. Saeimas deputātu svinīgais zvērests. Patiesībā jau arī agrāk – tūlīt pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas, kad apstiprinājās, cik daudzi mūsu valstī ir balsojuši par tām partijām, kuras neslēpj savu nepatiku pret mūsu valsti, eiropeiskām un civilizētās pasaules vērtībām, lai gan paši tās lieto, un paradoksālā kārtā, tieši pateicoties demokrātijai, varēja paust savus pretdemokrātiskos uzskatus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru