Par darbaspēku no dažādiem skata punktiem

- 14.Marts, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Piektdien Valmieras tehnikumā notika kārtējais pasākums Pēcpusdiena ar mēru, kas šoreiz bija veltīts darbaspēka sagatavošanai un sadarbības iespējām Valmieras novada profesionālās izglītības mācību iestādēs. 

Kvalificēta darbaspēka piesaiste un talantu attīstība šodien ir aktuāls jautājums ikvienam uzņēmējam, savukārt profesionālās izglītības iestādes privātajam sektoram vēlas sagatavot darba tirgū pieprasītus un kvalificētus darbiniekus, kā arī sniegt virkni citu pakalpojumu.

Kā jau ierasts, interesants bija novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika iznāciens pasākuma ievadā, kurā tika izmantots plašs pašu jaunāko statistikas datu arsenāls. Runātājs iepazīstināja ar iedzīvotāju skaita izmaiņu tendencēm novada teritorijā, kas, protams, ir ciešā saistībā ar potenciālo izglītojamo skaitu, viņu izvietojumu pa mācību iestādēm. Šobrīd Valmierā mācās 91% no visa novada vidusskolēniem, savukārt vislielākais skolotāju deficīts ir 7. – 9. klašu grupā. Jānis Baiks izklāstīja arī pašvaldības viedokli skolu konsolidācijas jautājumā, uzsverot, ka mazākajiem bērniem izglītošanās iespējai jābūt tuvu dzīvesvietai.

INTERESE LIELA. Gandrīz pilna Valmieras tehnikuma zāle piektdien apliecināja pietiekami lielu interesi par pasākuma tēmu gan no darba devēju, gan arī no potenciālo profesionālās izglītības apguvēju puses. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru