Par kāda formējuma likteni

- 28.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Lai ko teiktu Liesmas nelabvēļi un digitālās informatizācijas fani, mūsu veidoto laikrakstu ļaudis joprojām lasa. Pie tam lasa ļoti uzmanīgi un satraucas par viņus skarošu informāciju. Pēc tam seko trauksmes pilns zvans uz redakciju vai pat ieinteresētās personas ierašanās uz sarunu Liesmā.

Par to vēlreiz pārliecinājos, kad otrā dienā pēc manas publikācijas Par stabiņiem un kreisajiem pagriezieniem 14. jūlija Liesmā, kurā ar CSDD Valmieras klientu apkalpošanas centra vadītāju Valdi Stiģi pārrunājām satiksmes drošības jautājumus Valmierā, pieskaroties arī nākotnē paredzētajam vēl vienas maģistrāles – Linarda Laicena un Cēsu ielas savienojuma – projektam, redakcijā ar pretenzijām pret vienu Stiģa kunga izteikumu ieradās valmierietis Ēvalds Ziemelis.

Ja pilnīgi precīzi, Valdis Stiģis uz manu vaicājumu par garāžām, kas patlaban ir plānotās maģistrālās ielas trasē, bija atbildējis: «Šīm garāžām nav nekādu oficiālu formējumu.» Tieši par to sašutis Ēvalds Ziemelis: «Esmu no biedrības Pārgaujas zvejnieks ar tiesībām pārstāvēt šo biedrību. Līdz 2008. gadam tas bija garāžu kooperatīvs, tagad ir biedrība, kas ir Biedrību reģistrā. Pēc šīs publikācijas 14. jūlija Liesmā mani aptur cilvēki uz ielas un jautā, vai es pa blatiem visu darot, vai varbūt pilsētas domē esot sarunājis, ka šito nākoties avīzē lasīt. Jau padsmit gadus mēs sadarbojamies ar domi, maksājam nodokļus, tāpēc šitā par mums izteikties nav skaisti... Tā nedrīkst! Jo cilvēki tagad man zvana, viņi patiešām domā, ka mēs kāds bandītu formējums... Patiesībā viss ir ļoti vienkārši. Es pats personīgi taisu biedrības Pārgaujas zvejnieks gada atskaites VIDam. Mēs zemi īrējam no Valmieras pilsētas pašvaldības, līgums vēl ir spēkā līdz pat šī gada 31. decembrim, tātad biedrība Pārgaujas zvejnieks strādā. Vai līgums šogad tiks izbeigts, vai varbūt vēl uz kādu gadu pagarināts, mēs neviens nezinām, līgumā starp pašvaldību un mūsu biedrību visas šīs lietas ir precīzi atrunātas. Ar domi sadarbojamies ļoti labi, ne domei pret mums, ne mums pret domi nav pretenziju. Mūsu teritorijā atrodas 23 metāla garāžas, dažās tiek turēti auto, dažās kvadricikli,  daļa, un tas ir dabiski, tiek izmantotas kā mantu noliktavas. Kad tiks realizēts iecerētais maģistrālās ielas projekts, tas, protams, skars mūsu metāla garāžas, kas stāv rindā blakus bānīša uzbērumam, iespējams, arī kādu no mūra garāžām (ar pamatiem) blakus esošajā garāžu kooperatīvā Zelta priedes. Ir labi, ka pašvaldībā tiek domāts par jauniem projektiem, bet intervijā, kas bija Liesmā, mēs tomēr gribētu, lai Stiģa kungs savos izteikumos balstītos uz faktiem.»

TĀ NOTEIKTI NEPALIKS. Šajā foto uzskatāmi redzams, ka metāla garāžas, vismaz uzbērumam tuvākā rinda noteikti, atrodas tieši plānotajā jaunās ielas trasē. Visticamāk, ka līdz ar būvdarbu sākumu visas 23 biedrības pārziņā esošās garāžas tiks pārvietotas kaut kur citur.

Guntis Vīksna,  teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru