Par sejas ādu jārūpējas katram cilvēkam neatkarīgi no vecuma

- 18.Februāris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

"Liesma" iztaujāja sertificētu kosmētiķi-ārstniecības personu ILZI OZOLU par sejas ādu. Kosmetoloģijas jomā viņa strādā kopš 2005. gada. Starp citu, 2019. gadā Ilze saņēma atzinības rakstu kā labākā kosmētiķe Vidzemē klientu balsojuma apkopojumā. 

Kādi būtu padomi, ieteikumi, kā rūpēties par sejas ādu, ņemot vērā, ka patlaban cilvēkiem jānēsā sejas aizsargmaskas vai respiratori?

Šis laiks ir pārbaudījums ne tikai mūsu nervu sistēmai, bet arī ādai. Respiratori un sejas maskas rada noslēgtu vidi, siltumu, mitrumu, bieži arī berzi ap mutes rajonu, kaklu un labvēlīgu vidi dažādiem mikroorganismiem, baktērijām, kas atrodas gan uz ādas normālā mikroflorā, gan mutes dobumā. Tā rezultātā, ja cilvēkam jau iepriekš bijušas problemātiskas ādas pazīmes, tās mēdz saasināties. Ja individuālās aizsardzības līdzeklis tiek lietots īslaicīgi, piemēram, dodoties veikala apmeklējumā vai uz kādu ārstniecības iestādi, parasti nevajadzētu notikt nekādai reakcijai. Lietojot ilgtermiņā, vajadzētu atcerēties par elementāru mutes dobuma higiēnu, kā arī regulāri mainīt šos individuālās aizsardzības līdzekļus, lai nav tā, ka vienu masku nēsājam nedēļu vai kamēr tā kļūst netīra... 

Cilvēkiem, kas lieto dekoratīvo kosmētiku, jāizvērtē savs sejas izskats, vai nepieciešams radīt papildu slodzi ādai zem maskas vai respiratora. Tonālā krēma vietā labāk izvēlēties BB krēmu un padomāt arī par lūpu mitrināšanu un barošanu. 

ILZE OZOLA savas privātprakses telpā Valmieras veselības centrā. Sandras Melnalksnes-Trēziņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru